Rada Miasta VIII kadencji zebrała się po raz ostatni



Rada Miasta VIII kadencji zebrała się po raz ostatni

Pierwotnie nie była to planowana sesja Rady Miasta, ale nagromadziły się sprawy w których trzeba podjąć uchwały. Radni podjęli dzisiaj ważną uchwałę w sprawie przekazania Szpitala Miejskiego Politechnice Bydgoskiej. Rada obradowała w składzie wybranym w 2018 roku – radni wybrani na VIII kadencję swój mandat pełnić będą do przyszłego wtorku, dopiero w maju ślubowanie będą składać radni, których wybraliśmy 7 kwietnia.

Sesję rozpoczęto od podjęcia ostatecznej uchwały w sprawie przekazania Szpitala Miejskiego na rzecz Politechniki Bydgoskiej. Kilka miesięcy temu podjęto w tej sprawie wstępną uchwałę. Politechnika przejmuje szpital z uwagi na plan uruchomienia już na jesień wydziału lekarskiego.

 

– Dziękuję państwu za te 5 lat zrozumienia i wsłuchiwania się w potrzeby naszej uczelni – dziękował radnym rektor prof. Marek Adamski – Nasze decyzje by się nie sfinalizowały gdyby nie państwa zrozumienie. (…) Dzięki państwa inwestycjom uczelnia uzyskała grunty na inwestycje, które zostały zrealizowane. Mówię tutaj o Akademickim Centrum Sportu.

 

Dzisiaj radni zajmą się jeszcze m.in. nazwaniem kładki pieszej w przebiegu Mostu Uniwersyteckiego imieniem NATO dla upamiętnienia 25-lecia obecności Polski w tym sojuszu oraz funkcjonowania od 20 lat w Bydgoszczy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO.

Zmieni się połowa Rady Miasta

Radni nowej kadencji ślubowanie złożą 7 maja na inauguracyjnej sesji IX kadencji, która potrwa do 2029 roku. Dzisiaj radni obradują w składzie 31 osobowym, w nowej kadencji ten organ będzie już mniejszy – z powodu zmniejszenia populacji Bydgoszczy będziemy mieli 28 radnych.

 

Dzisiejsza sesja to najprawdopodobniej ostatnia (zakładając, że do przyszłego wtorku nie odbędzie się nadzwyczajna sesja) dla radnych: Wojciecha Bartoszka (PiS), Wojciecha Bulandy (Trzecia Droga), Krystiana Frelichowskiego (PiS), Jana Gaula (PiS), Pauliny Jankowskiej (KO), Roberta Langowskiego (KO), Marcina Lewandowskiego (PiS), Bernadetty Michałek (KO), Jerzego Mickusia (PiS), Ireneusza Nitkiewicza (KO), Justyny Polasik (KO), Katarzyny Tomaszewskiej (KO), Szymona Wiłnickiego (KO) i Katarzyny Zwierchowskiej (KO).