Jeszcze pod koniec roku na stacji Bydgoszcz Główna było 81 wyświetlaczy na peronach – zagęszczenie drogich urządzeń było na tyle duże, że powstawały o tym opracowania i wskazywano to jako absurd. Obecnie wyświetlacze są wymieniane, bo uznano je za stare.
Przebudowa Bydgoszczy Głównej zakończyła się w 2015 roku, wówczas bydgoska firma KZŁ na zlecenie PKP zamontowała aż 81 wyświetlaczy. Specjaliści kolejowi zarzucali przede wszystkim brak efektywności ekonomicznej, bo są to drogie urządzenia.
Po 9 latach PKP PLK zdemontowało ponad 20 wyświetlaczy, które trafiło do magazynu jako część zamienną, bowiem według spółki kolejowej można je już uznać za wyeksploatowane. Na pewno nie są to najnowsze urządzenia i nie mają takich możliwości technicznych przekazu jak nowsze urządzeniach. Chodzi chociażby o informowanie o opóźnienia pociągów, te informacje przewijają się bardzo wolno.
W lipcu pojawiła się na dworcu nowa technologia
W lipcu Kolejowe Zakłady Łączności na swój koszt zaintalował w miejsce starszej tablicy nową tablicę opartą na technologii PTO-25d. Jak informuje nas KZŁ – Modernizacja obejmowała adaptację istniejącej tablicy do wyświetlania treści na panelach w technologii LED RGB, co znacząco podnosi jakość i czytelność informacji dla pasażerów. Zastosowanie paneli LED o identycznych wymiarach co dotychczasowe pozwala zachować dotychczasową obudowę i istotnie ogranicza koszty modernizacji.
Jest to działanie pilotażowe bydgoskiej spółki, która planuje wkrótce zmodernizować wyświetlacze też na innych stacjach. Symbolicznie jednak Bydgoszcz była pierwsza.