W Łochowie psy i koty trzymany w koszmarnych warunkach. Zostały odebrane przez służby

W Łochowie psy i koty trzymany w koszmarnych warunkach. Zostały odebrane przez służby
Warunki w jakich przebywały zwierzęta / Fot: Zdjęcie z interwencji

W piątek Fundacja Krajowy Inspektorat Ochrony Zwierząt interweniowała w podbydgoskim Łochowie, gdzie stwierdzono skrajne warunki bytowe dla 11 kotów i 7 psów. Zwierzęta przebywały w praktyce na podłodze usypanej z odpadów po jedzeniu – w tym puszek oraz odchodach. Interwencji towarzyszyli policjanci.

– Zwierzęta nie miały zapewnionych odpowiednich legowisk ani czystych miejsc do odpoczynku. Przebywały wśród gnijących odpadów, ostrych przedmiotów i wilgoci, co stwarzało realne ryzyko urazów, chorób zakaźnych oraz zatrucia. Brak było stałego dostępu do świeżej wody i pełnowartościowego pożywienia – informuje Fundacja Krajowy Inspektorat Ochrony Zwierząt. Jeden z psów leżał sparaliżowany w brudzie.


Pozostałe psy trafiły do bydgoskiego schroniska dla zwierząt, natomiast kotami zajęło się stowarzyszenie ArbuZ zajmujące się adopcją zwierząt.

Sprawa może mieć ciąg dalszy z uwagi na to, że z powodu rażącego naruszenia dobrostanu zwierząt mogło dojść do przestępstwa.