Dzisiaj w Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej odbyły się uroczystości jubileuszowe związane ze stuleciem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.
Obecnie w Inowrocławiu funkcjonuje 29 stałych linii (w tym jedna nocna). W naszym mieście nie jeżdżą już tramwaje, lecz to od nich 100 lat temu historia się zaczęła.
W 1912 roku uruchomiono pierwszą linię tramwajową z Dworca PKP do rynku. Niedługo później została wydłużona on do ulicy Świętego Ducha. W planach było także poprowadzenie linii do Solanek i Mątew, nie weszły one jednak w życie. W latach sześćdziesiątych zdecydowano o likwidacji transportu tramwajowego. Obecnie siłę inowrocławskiej komunikacji tworzą autobusy Solaris Urbino.
Dzisiejszy dzień to także okazja do nagrodzenia zasłużonych dla rozwoju miejskiej komunikacji w Inowrocławiu – Nie byłoby miejskiej komunikacji, gdyby nie ludzie zaangażowani w pracę, wykazujący się profesjonalizmem, skrupulatnością i sumiennością – podkreślał w swoim sumieniu prezydent Ryszard Brejza.
Mariusz Kubicki, wieloletni pracownik MPK otrzymał z rąk wicewojewody Zbigniewa Ostrowskiego Srebrny Krzyż Zasługi, który przyznany został mu decyzja prezydenta RP Bronisława Komorowksiego. Z kolei jego kolega Wiesław Radzimski otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi. Kilku pracowników otrzymało także Złote Medale za długoletnią służbę.
Prezes MPK Mariusz Kuszel został wyróżniony medalem marszałka województwa – Unitas Durat Palatinatus cuiaviano – pomeraniensis.