Grzegorz Braun jest na pewno jedną z barwniejszych kandydatów, nie tylko z powodu dość radykalnych antysystemowych poglądów, ale dość bogatej twórczości jeżeli chodzi o filmy dokumentalne.
Dzieła Grzegorza Brauna bezpośrednio nawiązują do polskiej polityki i spraw światopoglądowych, stąd też należy je traktować jako dorobek polityczny kandydata. W 2005 roku wyprodukował film ,,Plusy dodatnie, plusy ujemne”, który sugerował, że legenda Solidarności, prezydent Lech Wałęsa, współpracował z służbami bezpieczeństwa PRL. Film ten wywołał duże kontrowersje, gdyż obalał legendę Lecha Wałęsy. Przedstawione przez Brauna tezy nie zostały jednak obalone, a fakt współpracy Wałęsy został potwierdzony.
Dość głośny jest także film z 2009 roku ,,Towarzysz generał” oraz jego kontynuacja ,,Towarzysz generał idzie na wojnę” z 2011 roku, poświęcone biografii gen. Wojciecha Jaruzelskiego oraz przygotowaniom do wprowadzenia stany wojennego w 1981 roku.
W listopadzie 2014 roku Grzegorz Braun uczestniczył w kilkugodzinnej okupacji siedziby Państwowej Komisji Wyborczej, po proteście przeciwko chaosowi jaki panował przy zliczaniu wyników wyborów samorządowych. Został z tego powodu ukarany grzywną.
Jako kandydat dość często krytykuje media, w szczególności Telewizję Polską. Jak sam tłumaczy – nie jest demokratą – dlatego nie zamierza za wszelką cenę dążyć do przypodobania się dziennikarzom.
Podczas trwającej kampanii wyborczej Grzegorz Braun odwiedził Bydgoszcz dwukrotnie. Po raz ostatni 24 kwietnia.
{youtube}13EUQMNvFkA{/youtube}
Ciekawostki:
– Grzegorz Braun urodził się w Toruniu
– Jako reżyser dość często gości w Bydgoszczy na swoich spotkaniach autorskich
– Jego bratankiem jest prezes TVP Juliusz Braun, choć oboje wyrażają zupełnie inne poglądy na temat mediów publicznych. Grzegorz Braun TVP nazywa służbą obecnego systemu.