Trudne pytanie o Bydgoszcz dla wiceprzewodniczącego sejmiku

Duże zaskoczenie w Bydgoszczy mogła wywołać nominacja na szefa struktur w okręgu bydgoskim partii ,,Porozumienie” Jarosława Gowina, wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Adama Banaszaka, w przeszłości radnego Torunia. Nowego szefa ,,Porozumienia” postanowiliśmy zapytać o dotychczasową działalność na rzecz Bydgoszczy, co wywołało duży problem.

 

Wydaje się naturalne, iż bydgoszczanie chcieliby wiedzieć, co nowy szef ,,Porozumienia” w okręgu bydgoskim zrobił w sejmiku na rzecz Bydgoszczy. Takie też pytanie w ich imieniu postanowiliśmy zadać na konferencji ,,Porozumienia”, która odbywała się w trakcie poniedziałkowej sesji sejmiku. Odpowiedź z ust wiceprzewodniczącego Banaszaka jednak nie padła – Myślę, że indywidualnie o tym opowiem, bo ja jestem kujawsko-pomorskim radnym.

 

Chwilę później wiceprzewodniczącego sejmiku zmienił jednak zdanie i stwierdził, że zamiast indywidualnej rozmowy odpowiedzi udzieli drogą mailową – Proszę napisać, że zmieniłem zdanie – wyjaśnia w korytarzu.

 

Zgodnie z prośbą składam następujące zapytanie – jakie podjął Pan w tej kadencji inicjatywy na rzecz Bydgoszczy? – wysyłamy do radnego zapytanie. Po ponad dobie radny wysłał nam następującą odpowiedź:

 

W Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego reprezentuję powiaty: inowrocławski, mogileński, żniński i radziejowski. W związku z tym moja praca koncentruje się na rozwoju całego Województwa Kujawsko – Pomorskiego ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju tych powiatów.

Bydgoszcz jako jedna ze stolic Województwa i jego gospodarcza lokomotywa jest oczywiście niezwykle dla mnie ważna. Tylko dobrze rozwinięte, największe miasto naszego regionu, może dać szansę na polepszenie pozycji konkurencyjnej całego województwa. Dlatego w ramach POROZUMIENIA popieram wszystkie działania Andrzeja Walkowiaka – radnego reprezentującego Bydgoszcz – przewodniczącego Rady Regionalnej ugrupowania.

Przewodniczący Walkowiak w trakcie ostatniej kadencji angażował się między innymi:

– w zabiegi o rewitalizację linii kolejowej nr 356 z Bydgoszczy do Szubin i Kcyni. Przede wszystkim ujęcie jej na liście do dofinansowania z RPO,

– zabiegał o modernizację linii kolejowej nr 209, w szczególności na odcinku na terenie Miasta Bydgoszczy,

– przeciwstawiał się szkodliwym dla Bydgoszczy uchwałom krajobrazowym,

– zabiegał o rozpoczęcie budowy linii kolejowej z Solca Kujawskiego do Portu Lotniczego Bydgoszczy i Trzcińca,

– zabiegał o modernizację linii drogi wojewódzkiej nr 223 na odcinku od granic Miasta Bydgoszczy do Węzła Białe Błota,

– krytykował nierozwojową politykę prowadzoną przez Zarząd Województwa w stosunku do portu lotniczego w Bydgoszczy”

 

[iframe width=”419″ height=”236″ src=”https://www.youtube.com/embed/__eVyQZmtzM” frameborder=”0″ gesture=”media” allow=”encrypted-media” allowfullscreen ]