Politechnika Bydgoska gotowa już do utworzenia kierunku medycznego. Pierwszy nabór za rok

Politechnika Bydgoska gotowa już do utworzenia kierunku medycznego. Pierwszy nabór za rok

14 lipca Senat Politechniki Bydgoskiej przyjął uchwałę w s sprawie uruchomienia kierunku lekarskiego, co umożliwia już oficjalne złożenie wniosku do Ministerstwa Edukacji i Nauki. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w przyszłe wakacje ruszy pierwszy nabór na medycynę na roku akademickim 2024-2025.

Ostatnie tygodnie to budowanie bazy pod nowy wydział, z informacji Politechniki Bydgoskiej wynika, że kadra liczyć będzie ponad 140 nauczycieli akademickich, z tego około 110 to będą lekarze. 8 osób posiada uprawnienia profesora, a kolejne 12 ma habilitację.

 

– Dziękuję całemu zespołowi pracującemu tak intensywnie nad uruchomieniem kształcenia na kierunku lekarskim, na czele z prorektorem ds. rozwoju oraz prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich. Pragnę podkreślić, że tworząc Wydział Medyczny opieramy się przede wszystkim na doświadczonej kadrze medyków, co potwierdzają takie nazwiska profesorów jak Harat, Araszkiewicz czy Pawlak-Osińska. Stawiamy także na dobre zaplecze kliniczne związane z różnymi dziedzinami medycyny, gwarantujące szeroki dostęp do infrastruktury medycznej, nowoczesnego sprzętu i aparatury badawczej oraz zróżnicowanych grup pacjentów – mówi prof. Marek Adamski, Rektor Politechniki Bydgoskiej.

 

Główną rolę kliniczną odegra bydgoski Szpital Miejski, który decyzją Rady Miasta władze Bydgoszczy chcą przekazać Politechnice Bydgoskiej. Uczelnia zawarła tez umowy na współpracę z 11 placówkami medycznymi z regionu: Szpitalem MSWiA w Bydgoszczy, 10. Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Politechniką w Bydgoszczy, Centrum Onkologii w Bydgoszczy, Wojewódzkim Szpitalem dla Nerwowo i Psychiatrycznie Chorych w Świeciu, Regionalnym Szpitalem Specjalistycznym w Grudziądzu oraz prywatnymi placówkami jak Nowy Szpital w Świeciu czy Szpital Eskulap w Osielsku.