Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMZK ma pierwsze wyliczenia odnośnie strat spowodowanych buntem części załogi

MZK ma pierwsze wyliczenia odnośnie strat spowodowanych buntem części załogi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 20 lipiec 2022 00:06

- Trwają jeszcze szczegółowe wyliczenia związane z nielegalnym strajkiem – mówi prezes zarządu MZK Andrzej Wadyński - Miasto nie oczekuje od nas zysków. Strajkiem zaszkodziliśmy sobie. Postulat artykułowany przez związki zawodowe - o podwyżce w wysokości 350 zł, mógł zostać osiągnięty w drodze legalnego sporu.


Łącznie przez 14 dni MZK straciło ok. 5,8 mln zł wpływów przewozów, spółce z tytułu niewywiązania się z umów grozi dodatkowo 2,4 mln zł kary. MZK w tym czasie nie poniosła części kosztów – zakupu paliwa oraz wynagrodzeń pracowników, którzy brali udział w buncie. Trwają obecnie szacunki jakie to przyniosło oszczędności, ale jak przyznaje prezes Wadyński, wstępnie można powiedzieć, że są one niewielkie w stosunku do strat jakie poniosła spółka - Już dziś, szacunkowo można stwierdzić, że oszczędności będą mniejsze niż ubytek przychodów. Sytuacja spółki uległa pogorszeniu. Na pewno nowy zarząd będzie musiał podjąć działania restrukturyzacyjne. Ze względu na złożoną rezygnację, nie chciałbym wskazywać na żaden kierunek. Spółka co wielokrotnie wybrzmiewało w trakcie strajku, ma faktycznie charakter pracowniczy. Właściciel - Miasto nie oczekuje od nas zysków. Strajkiem zaszkodziliśmy sobie.

 

Zdaniem kończącego urzędowanie prezesa to nie jedyne negatywne skutki buntu dla Miejskich Zakładów Komunikacyjnych. Spółka straciła bowiem wizerunkowo, bowiem okazała się niewiarygodnym wykonawcą usługi przewozowej, a także zaostrzenie podziałów wśród pracowników MZK. W czasie buntu pojawiał się w internecie hejt wobec pracowników administracyjnych MZK.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Afera z toruńskimi rekolekcjami

  W poniedziałek rozpoczęły się Toruńskie Spotkania Młodych jako rekolekcje wielkopostne w parafii św. Maksymiliana Kolbe. Forma przekazu sprawiła, że o wydarzeniu mówią media z całego kraju, a nagrania krążą po internecie. W ramach tych rekolekcji zaprezentowano młodzieży przedstawienie w którym mamy chociażby scenę jak półnagiej dziewczynie mężczyzna zakłada na szyję obroże i ciągnie ją przez kościół na smyczy, do tego dochodzi szereg wulgaryzmów. Z uwagi na charakter nagrań, nie widzimy potrzeby ich publikowania.

 • W bólach Sejmik Województwa przyjął stanowisko w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

  Dziś upominając się o poszanowanie dobrego imienia Patrona naszego województwa, bronimy prawa każdego człowieka do poszanowania jego godności – napisał Sejmik Województwa w uchwale podjętej w poniedziałek 27 marca. Wcześniej z listem otwartym w tej sprawie zwróciła się do samorządowców Solidarność. Podjęcie tego stanowiska nie było jednak tak oczywiste jak mogło się wydawać, sporo niejasności mogła budzić kuchnia polityczna.

Wiadomości z regionu