Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSto dni Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych

Sto dni Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 04 marzec 2016 12:47

Jutro (sobota) minie dokładnie 100 dni od uroczystego otwarcia bydgosko-toruńskiej spalarni odpadów komunalnych, która pełni również funkcję elektrociepłowni. Instalacja pracowała już jednak nieco wcześniej, co związane było z technologicznym procesem jej uruchamiania.

Od zakończenia budowy spalono już 44207,9 MG odpadów. Zwrotnie udało się dzięki temu uzyskać 14163,82 MWh energii elektrycznej oraz 35916,47 MWh energii cieplnej. Możliwości produkcji energii są jednak dużo większe.

 

Właścicielem instalacji jest miejska spółka ProNatura. Do tej pory Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych odwiedziło 100 osób, które przybyły podpatrywać jak Bydgoszcz poradziła sobie z problemem utylizacji odpadów komunalnych. Wśród gości znalazły się dwie delegacje z Ukrainy.

 

- Cieszymy się, że nasza instalacja przyciąga tak dużą uwagę. Z chęcią gościmy wszystkich, którzy chcą nas odwiedzić, pokazując że ZTPOK jest zakładem w pełni bezpiecznym dla ludzi i środowiska. Jesteśmy dumni, że tak jak jeszcze kilka lat temu Niemcy czy Dania były przykładem dla nas, jak powinna wyglądać nowoczesna gospodarka odpadami w mieście, tak teraz Bydgoszcz wraz z naszą ekoelektrociepłownią służy za przykład dla krajów wschodniej Europy – powiedział Konrad Mikołajski, prezes spółki ProNatura.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu