Jesteś tutaj: HomeNakielski

W Kcyni póki co panuje ,,bezkrólewie”

Napisane przez czwartek, 21 wrzesień 2023 14:37

Mija już ponad miesiąc od nagłej śmierci burmistrza Kcyni Marka Szarugi, Urzędem Gminy kieruje sekretarz Rafał Heftowicz, choć nie pełni on w pełni obowiązków i kompetencji, które ustawo przypisane są burmistrzowi. Urząd Wojewódzki informuje nas, że na dniach powinien być wskazany być przez premiera pełniący obowiązki burmistrza, na zasadach komisarycznych.

31 sierpnia na sesji Rady Miejskiej w Kcyni gościł marszałek województwa Piotr Całbecki, było to dosłownie kilka dni po sesji Sejmiku Województwa na której jego przedstawiciele sygnalizowali, że nie planuje się wydawać środków z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej (dedykowanych województwu) na modernizację kolei, bo tym ma się w opinii Urzędu Marszałkowskiego zająć rząd. W Kcyni marszałek przyznał, że jest wstanie pewne środki już jednak wygospodarować.

Mieszkańcy Mroczy wybrali burmistrza w jednej turze

Napisane przez poniedziałek, 04 wrzesień 2023 11:54

W niedzielę w Mroczy odbywały się przedterminowe wybory burmistrza – zdecydowanie najwyższy wynik uzyskał w nich Jarosław Okonek na którego zagłosowało tego dnia ponad 61% wyborców. Oznacza to, że nie będzie potrzeby przeprowadzania drugiej tury wyborów, a Okonek wkrótce obejmie obowiązki burmistrza. Nie porządzi jednak zbyt długo, bowiem na wiosnę wybory samorządowe planowane są w całej Polsce.

W niedziele mieszkańcy Mroczy pójdą do urn wyborczych

Napisane przez piątek, 01 wrzesień 2023 10:49

Dzisiaj dominuje tematyka wyborów parlamentarnych, ale w niedzielę 3 września mieszkańcy Mroczy pójdą wybrać nowego burmistrza, który tę funkcję będzie jednak pełnił jednak dość krótko, bo do końca kadencji, czyli do wiosny. O tę funkcję ubiega się trzech kandydatów – jeżeli żaden z nich nie otrzyma w niedzielę przynajmniej 50% głosów, to za dwa tygodnie odbędzie się druga tura wyborów.

Od pewnego czasu alarmujemy, iż w ostatnich tygodniach szansę na modernizację ciągu kolejowego Nakło – Kcynia – Gołańcz znacznie zmalały. W poniedziałek o kujawsko-pomorskiej kolei dyskutowano na Sejmiku Województwa. Dobrych wiadomości nie ma – tak można podsumować tę dyskusję.

Zmarł burmistrz Kcyni

Napisane przez poniedziałek, 21 sierpień 2023 12:59

Podczas urlopu w górach niespodziewanie zmarł Marek Szaruga, od 2014 roku burmistrz Kcyni. O śmierci włodarza gminy poinformowała oficjalna strona Urzędu Gminy. Burmistrz zmarł w sobotę 19 sierpnia.

Jeszcze na marcowej sesji marszałek województwa Piotr Całbecki mówił radnym, że poważnie traktuje przywrócenie pociągów na trasę Nakło – Więcbork – Sępólno Krajeńskie, a dalej być może do Chojnic - chcemy wprowadzić tę linię do wojewódzkiego planu transportu publicznego, który już niedługo będziemy uchwalać – sejmik podejmie uchwałę na temat tego dokumentu, ponieważ te zapisane w tym dokumencie, będą mogły być przez nas dopiero uruchomione. Niestety, to my tego nie wymyśliliśmy, ale procedura jest taka, że aby taką linię reaktywować, to są potrzebne prawie dwa lata, na to, żeby było można ten pociąg tam przywrócić po wielu latach nieobecności – tłumaczył wtedy marszałek radnym. Pod koniec lipca posłowi Bartoszowi Kownackiemu odpowiada już, że nie widzi specjalnie na to szans.

Warte obejrzenia

« Marzec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu