Jesteś tutaj: HomeArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 25 listopad 2012
niedziela, 25 listopad 2012 20:42

Niezwykli toruńscy waltorniści

W piątek w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy odbył się niezwykły koncert Toruńskiego Kwartetu Waltornistów, w którego skład wchodzą: Robert Józefowicz, Andrzej Skuła, Janusz Stanecki oraz Michał Szczerba .

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 25 listopad 2012 17:01

Wystartował serwis dla samorządowców

Niezmiernie miło jest mi zaprezentowanie Państwu nowego projektu związanego z Portalem Kujawskim, jakim jest serwis adresowany głównie do samorządowców, parlamentarzystów, organizacji społecznych oraz osób zainteresowanych funkcjonowaniem gmin – prezentuje nowy projekt naszego serwisu redaktor naczelny Łukasz Religa.

Opublikowano w Regionalne

Zachem uratować może powrót do nakreślonej za rządów PiS ścieżki rozwoju, co zakłada między innymi wybudowanie instalacji, która pozwoli uniezależnić się od dostaw aminy z USA – uważa poseł PiS, a zarazem były wiceminister skarbu Paweł Szałamacha – do tego w jego opinii potrzebna będzie wola pracowników na ratowanie zakładu, a to wymagać będzie godziwej reprezentacji interesów pracowniczych.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 25 listopad 2012 15:39

Aktywni obywatele zabierają głos na forum rady

Nową tradycją bydgoskiego samorządu jest umożliwianie wystąpień obywatelskich na forum Rady Miasta mieszkańcom i zaangażowanym sprawy społeczne mieszkańcom.

Opublikowano w Samorząd

Przywrócenie ruchu kolejowego na linię nr 356, na odcinku Bydgoszcz – Szubin – Kcynia – Gołańcz kosztować ma według analiz PKP PLK 107 milionów i 350 tysięcy złotych. Takich pieniędzy marszałek województwa twierdzi, że nie posiada.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
niedziela, 25 listopad 2012 11:42

Carl Christian Ferdynand von Wissman

Prezydent Bydgoszczy w okresie zaboru pruskiego oraz twórca Towarzystwa Upiększania Miasta, do którego tradycji nawiązuje dzisiaj TMMB.

Przed tygodniem pisaliśmy o pomniku świętego Jana Nepomucena, najstarszym bydgoskim pomniku, który do dzisiaj mieści się przed bydgoską katedrą.

Opublikowano w Historia
niedziela, 25 listopad 2012 02:25

Szaleją pijani kierowcy

Do poniedziałkowego poranka kujawsko-pomorscy policjanci prowadzić będą na drogach naszego województwa akcję „Listopadowy weekend”. Działania te mają na celu ograniczenie zdarzeń zwłaszcza tych, których finałem jest śmierć. Funkcjonariusze bezwzględnie będą reagować na przestępstwa oraz wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego.

Opublikowano w Regionalne

1 Brygada Lotnictwa Wojsk Lądowych istnieje w Inowrocławiu od 2011 roku i od tamtego czasu przyniosła miastu wiele korzyści, zarówno gospodarcze jak i prestiżowe. Jednak głównym powodem, dla którego garnizonowi należy się szacunek, jest to, że Brygada walczy w Afganistanie.

Opublikowano w Inowrocław