Jesteś tutaj: HomeArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 27 listopad 2012

Pod koniec października miało miejsce posiedzenie Komisji Kultury i Środków Przekazu, na którym wybrano kandydatów, którzy mogą patronować rokowi 2013 w Polsce. Wśród nich znalazł się profesor Jan Czochralski.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
wtorek, 27 listopad 2012 20:59

Kiedy tak naprawdę przegraliśmy S5

Wczoraj senator Jan Rulewski przyznał, że o tym, że droga S5 w najbliższych latach nie postanie wiedział już jakiś czas temu, a jego koledzy partyjni nie do końca mówili prawdę obiecując, że ta inwestycja niedługo powstanie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Trwają pracę nad Strategią Rozwoju Województwa do roku 2020. Wspólne wnioski do tego dokumentu opracowywanego przez Urząd Marszałkowski przygotowały także komisje merytoryczne składające się z przedstawicieli bydgoskiego ratusza i reprezentantów gmin ościennych.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 27 listopad 2012 17:00

Interpelacje – na początku czy na końcu?

Interpelacje i zapytania, to jeden z istotniejszych punktów posiedzeń Rady Gminy. Jest to właśnie czas w którym radni przedstawiają władzom miasta problemy, którymi w ich opinii gmina powinna się zająć. Często radni w ramach interpelacji przedstawiają tematy, które zgłaszają im mieszkańcy na dyżurach.

Opublikowano w Samorząd
wtorek, 27 listopad 2012 16:31

Czy kamizelki zmniejszają ryzyko wypadków?

W lutym radna Elżbieta Dittrich złożyła do burmistrza Szubina interpelacje, w której sugeruje wprowadzenie nakazu noszenia kamizelek odblaskowych przez pieszych i rowerzystów. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
wtorek, 27 listopad 2012 15:15

,,Na UKW zamiata się wszystko pod dywan”

Doktor Małgorzata Jaracz z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego uważa, że ta uczelnia nie jest nic w stanie zaoferować studentom.

 

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 27 listopad 2012 12:53

Wolontariusze - coś więcej niż cywile

Ludzie, którzy są absolutnie bezinteresowni, a największym wynagrodzeniem pełnienia swych niewymuszonych obowiązków, to uśmiech drugiej osoby.

Opublikowano w Inowrocław