Jesteś tutaj: HomeArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 13 luty 2014

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o Lasach Państwowych. Równocześnie rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod referendum w sprawie cofnięcia tych zmian. W Bydgoszczy gościł były minister ochrony środowiska prof. Jan Szyszko.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jak wynika ze stanowiska Rady Miejskiej SLD w Bydgoszczy, jeszcze w tej kadencji kwestia darmowych przejazdów dla osób powyżej  65 roku życia i krwiodawców trafi pod obrady Rady Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Być może jeszcze w tym roku ruszy budowa nowego wiaduktu nad Kanałem Bydgoskim, który sprawi, że samochody jadące ulicą Nad Dorem (DK 25) w kierunku centrum będą jechały nim na wprost. Powstać ma także nowy wiadukt kolejowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczorajsza informacja o planie zwiększenia wydatków na drogi do 2020 roku z 37 mld zł na 62 mld zł wywołała w naszym regionie entuzjazm, a to za sprawą przybliżania się realizacji drogi ekspresowej S-5. Pierw jednak na  takie przesunięcie środków z wydatków kolejowych na drogowe musi się zgodzić Komisja Europejska, a to może wcale nie być takie łatwe.

Opublikowano w Regionalne

Tym razem we wtorek rolnicy protestowali w zachodniopomorskim przy drodze krajowej nr 10.  W ten sposób chcieli zwrócić uwagę na problem sprzedaży polskiej tzw. słupom, co uniemożliwia rozwój rodzimych gospodarstw rolnych. Pojawiła się nawet inicjatywa zorganizowania w tej sprawie ogólnokrajowego referendum.

Opublikowano w Regionalne

Mieszkańcy Inowrocławia oraz kierowcy tranzytowi muszą się spodziewać jutro znacznych utrudnień. O godzinie 14:30 na wysokości rzeki Noteć zablokowana zostanie ulica Poznańska. W ten sposób związkowcy chcą walczyć o przyszłość zakładów Soda Mątwy w Inowrocławiu oraz Janikosoda w Janikowie.

Opublikowano w Inowrocław