Jesteś tutaj: HomeArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 16 luty 2014

Działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej Adam Gogacz w rozmowie z nami przyznaje, że reforma administracyjna rządu AWS-UP okazała się bardzo niekorzystna dla mieszkańców powiatu chojnickiego i najlepszym rozwiązaniem byłby powrót do dawnego województwa bydgoskiego.

Opublikowano w Regionalne

W piątek pikietujący związkowcy zakładów sodowych w Inowrocławiu i Janikowie wyrażali obawę, że ich firma może skończyć jak bydgoski Zachem. Na pewno są przesłanki do niepokoju i warto z błędów bydgoskich wyciągnąć wnioski, gdyż upadek tych firm dla powiatu inowrocławskiego miałby bardzo duże konsekwencje gospodarcze.

Opublikowano w Inowrocław

Trzech piłkarzy powołał trener Rafał Janas do narodowej kadry U-18 na mecz towarzyski z Macedonią, który zostanie rozegrany w stolicy tego kraju w Skopje 6 marca.

Opublikowano w Sport
niedziela, 16 luty 2014 21:16

Bezrobocie w powiecie powyżej 24%

Dość duży wzrost liczby zarejestrowanych bezrobotnych zanotowano w styczniu na terenie powiatu nakielskiego. Stopa bezrobocia na tym terenie powinna przekroczyć 24%, co powinno budzić niepokój.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W sytuacji, gdy średnia wieku lekarzy w naszym kraju przekracza 50 lat i coraz częściej się mówi o zagrożeniu tzw. dziurą pokoleniową, wielu młodych lekarzy z województwa kujawsko-pomorskiego nie będzie mogła zrobić specjalizacji, gdyż dla naszego województwa przyznano bardzo małą liczbę miejsc rezydenckich.

Opublikowano w Regionalne

W niedzielę policjanci ze Złotnik Kujawskich zatrzymali ponownie 28-letniego mężczyznę, który w piątek w czasie przesłuchania zbiegł z komisariatu policji.

Opublikowano w Inowrocław

30 osób z orzeczeniem o niepełnosprawności  pojedzie zwiedzać Brukselę i Parlament Europejski. Jest jeszcze czas na wzięcie w nim udziału.

Opublikowano w Bydgoszcz

16 lutego 1919 roku został podpisany pomiędzy państwami Ententy i Niemcami rozejm w Trewierze (dzisiejsze Niemcy), który utrzymywał zawieszenie broni po I wojnie światowej oraz kończył wywołany powstaniem wielkopolskim konflikt polsko-niemiecki.

Opublikowano w Historia

Formuła funkcjonowania  lokalnych przewozów pasażerskich  wdrożona w 2008 roku przez ministra Cezarego Grabarczyka nie sprawdziła się.  Przewozy Regionalne są mocno zadłużone, a na dodatek spada ich udział w rynku. Obecnie w całej Polsce Przewozy Regionalne obsługują około 300 tys. pasażerów dziennie.

Opublikowano w Regionalne