Jesteś tutaj: HomeArtykuły filtrowane wg daty: środa, 19 luty 2014

Gwałtowna eskalacja napięć na Ukrainie doprowadziła do kilkudziesięciu ofiar śmiertelnych. W środę późnym wieczorem ogłoszono zawieszenie broni do Kijowa na prośbę szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton jedzie minister Radosław Sikorski. O sytuacji u wschodniego sąsiada debatował także Sejm.

Opublikowano w Regionalne

Najlepszy  sportowiec pchnięcia kulą na ostatnich dwóch olimpiadach Tomasz Majewski stał się stałym gościem rozgrywanych w Bydgoszczy mitingów halowych i na otwartym stadionie. W rozmowie z dziennikarzami portalu wPolityce.pl przyznaje, że politycy starają się wykorzystywać sportowców do ogrzania swojego wizerunku.

Opublikowano w Sport

Koncepcja powołania Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych zaproponowana przez prezydenta Bydgoszczy i Radę Miasta Bydgoszczy zyskała w środę akceptację łabiszyńskich samorządowców. Wstępnie duże obawy wobec tej formy współpracy wyrażał burmistrz Łabiszyna, który w środę przyznał, że dał się przekonać.

Opublikowano w Regionalne

Zmarłemu przed rokiem Prymasowi Józefowi Glempowi poświecona jest wystawa, która do końca lutego będzie eksponowana na terenie Senatu RP. Ekspozycja pochodzi ze zbiorów Instytutu Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

Od 1 stycznia listy w imieniu sądów i prokuratury dostarcza prywatna firma In Post, w ostatnich dniach część korespondencji znalazły przypadkowe osoby, gdyż osoba odpowiedzialna nie dostarczyła ich do adresatów. Sprawę bada już prokuratura.

Opublikowano w Bydgoszcz

PESA Bydgoszcz wygrała przetarg na dostawę pociągów dużych prędkości dla PKP Intercity. Za dostawę 20 elektrycznych składów typu ,,Dart” bydgoska firma ma otrzymać ponad 1,3 mld zł.  Jak informuje ,,Rynek Kolejowy” – PESA nie tylko złożyła najniższą cenę, ale także zdobyła maksymalne oceny w innych wskaźnikach oceny zamówienia.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę 19 lutego prezydent Bronisław Komorowski wydał zarządzenie o wyborach do Parlamentu Europejskiego w dniu 25 maja. Formalnie oznacza to start kampanii wyborczej w Polsce.

Firma  z Białych Błot w powiecie bydgoskim SkładyWęgla.pl planuje wejście na rynek Czeski, Słowacki i Niemiecki, debiut na polskiej giełdzie oraz rozszerzenie zakresu usług.

Opublikowano w Bydgoszcz