Jesteś tutaj: HomeArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 02 luty 2014

Marszałek ma duży problem z bydgoskim lotniskiem, które zamiast się rozwijać traci kolejne połączenia. Nic zatem dziwnego, że na swoim blogu włodarza województwa stanowczo krytykuje były prezes portu lotniczego Krzysztof Wojtkowiak, który był  z marszałkiem skonfliktowany jako prezes.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na pewno nie jest zaskoczeniem pierwsze miejsce na liście wyborczej SLD w województwie kujawsko-pomorskim. Od dłuższego czasu mówiło się bowiem, że europoseł Janusz Zemke powalczy o reelekcję. SLD jest pierwszą partią ,która odsłania przed euro wyborami swoje karty.

4 lutego minie dokładnie 6 lat od śmierci Sebastiana Malinowskiego, jednego z aktywniejszych bydgoskich społeczników.  Jego odejście  było  dla wielu wielkim zaskoczeniem, a w życiu Bydgoszczy powstała pustka, którą ciężko jest zapełnić.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę nad inowrocławską halą sportową odbył się zorganizowany przez kibiców Zawiszy koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie na pomoc Centkowi, kibicowi, który w czasie listopadowego meczu z Widzewem Łódź stracił oko.

Opublikowano w Inowrocław
niedziela, 02 luty 2014 16:49

3 lata temu, czyli jak o S-5 walczyliśmy

31 stycznia 2010 roku około 300 bydgoszczan blokowało ruch na ulicy im. Kardynała Wyszyńskiego. Celem  protestu było przypomnienie rządowi jak ważną dla rozwoju całego regionu jest budowa drogi ekspresowej S-5.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 02 luty 2014 16:27

Arriva przejmuje kasę biletową w Nakle

Od soboty na nakielskim dworcu funkcjonuje kasa biletowa spółki Arriva RP, która obsługuje połączenia z tego miasta do Piły i Bydgoszczy. Arriva to połączenie przejęło w połowie grudnia.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W sobotę wystartował nowy portal poświęcony Inowrocławiu. Od pozostałych różni się on jednak tym, że jest prowadzony za pieniądze publiczne przez Kujawskie Centrum Kultury. Kiedyś PZPR miał swój organ prasowy w postaci „Trybuny Ludu”. Dziś, kilkadziesiąt lat później, mamy do czynienia z „Naszym Miastem, ratuszową telewizją i portalem – odnosi się opozycja do nowej inicjatywy medialnej.

Opublikowano w Inowrocław

X jubileuszowa edycja mitingu lekkoatletycznego Pedros Cup w Bydgoszczy była chyba najlepszą w historii, wszystko za sprawą bardzo wysokiego poziomu rywalizacji. Jedyny niedosyt jaki możemy mieć, że po największe zaszczyty nie  sięgali Polacy.

Opublikowano w Sport

W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja europejska Solidarnej Polski , na której przedstawiono kilku liderów list tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na chwilę obecna nie wiadomo jednak kto otworzy listę w kujawsko-pomorskim.