Jesteś tutaj: HomeArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 20 luty 2014

W ostatnim tygodniu w Bydgoszczy głośno było o przesyłkach z sądu i prokuratury, które zamiast trafić do adresata znalezione zostały przez przypadkowych przechodniów. Nie były to jednak jedyne tego typu incydenty w skali kraju, stąd też w czwartkowy wieczór o problemie rozmawiała sejmowa Komisja Infrastruktury.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 20 luty 2014 21:54

Senat oddał cześć prymasowi Glempowi

W pierwszą rocznicę śmierci Senat Rzeczypospolitej Polski oddał po przez uchwałę hołd prymasowi Józefowi Glempowi urodzonemu na Kujawach, który z tego powodu z naszym regionem był związany szczególnie. Z inicjatywą przyjęcia tej szczególnej uchwały wystąpiła grupa posłów.

Opublikowano w Inowrocław

W środę miało miejsce I czytanie projektu ustawy o tzw. powiatach metropolitarnych autorstwa grupy posłów. W ten sposób parlamentarzyści chcą podjąć się zaniedbywanego od 20 lat temu, czyli wprowadzenia regulacji prawnych ułatwiających zarządzanie  aglomeracjami. Opozycja uważa, że projekt autorstwa posłów PO zawiera dużo błędów, wszystkie kluby wyraziły wolę dalszych prac nad tym projektem.

Opublikowano w Regionalne

Na środą sesję Rady Miasta zostanie przedstawiony radnym pod głosowanie projekt wprowadzający ulgi na bezpłatne przejazdy komunikacja publiczną osobom z orzeczeniem o umiarkowanej niepełnosprawności słuchu. Taką obietnicę prezydent Rafał Bruski złożył głuchoniemym przed tygodniem.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 20 luty 2014 15:44

Policjanci trenowali na stadionie Zawiszy

We wtorek na obiektach Zawiszy funkcjonariusze policji  ćwiczyli przywracanie porządku, gdyby w czasie któregoś ze spotkań piłkarskich doszło do jego zakłócania. W poniedziałek Zawisza podejmie Lechię Gdańsk, w związku z bojkotem dużej grupy kibiców, należy się spodziewać, że frekwencja nie będzie na nim zbyt wysoka.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bydgoski radny dr Stefan Pastuszewski, który od wielu lat interesuje się sytuacją u wschodnich sąsiadów Polski uważa, że za eskalacją konfliktu w Kijowie mogą stać służby obcych państw. Dzisiaj starcia w Kijowie przybrały na sile, ciężko oszacować liczbę ofiar, gdyż tych przybywa każdej godziny. Coraz częściej zaczyna się mówić o wojnie domowej.

Opublikowano w Magazyn

W czerwcu nakielscy radni wyrazili zgodę, aby Nakło wraz z Bydgoszczą, Toruniem i innymi gminami zrealizowało badania związane z wyznaczeniem obszarów funkcjonalnych.  Żeby otrzymać ponad 2,6 mln zł z Unii Europejskiej nakielscy podatnicy musieli dołożyć niecałe 12 tys. zł i zanosi się na to, że nic na tym nie zyskają.

Opublikowano w Krajna i Pałuki