Jesteś tutaj: HomeArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 21 luty 2014

W poniedziałek Zawisza Bydgoszcz podejmie Lechię Gdańsk. Pojawiają się jednak uzasadnione obawy, że frekwencja na tym meczu może nie przekroczyć nawet 1,5 tys. widzów, stąd też bilety w promocyjnej cenie będzie można kupować nawet w Urzędzie Miasta. Trudno się temu jednak dziwić, gdyż niska frekwencja oznaczała by kompromitacje władz miasta.

Opublikowano w Sport
piątek, 21 luty 2014 17:15

Twarde Sikorskiego negocjacje w Kijowie

Istnieje nadzieja, że bratobójcze starcia na Ukrainie zakończą się. Prezydent Wiktor Janukowycz zgodził się na skrócenie kadencji, porozumienie przyjęła także część opozycji. Dużą rolę w tym mógł odegrać minister Radosław Sikorski.

Opublikowano w Magazyn

Na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Miejskiej Inowrocławia radny będą głosować nad powołaniem obszaru Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na terenie gminy miejskiej i wiejskiej Inowrocławia. Wątpliwości radnych opozycji może budzić kwestia wykluczenia Kruszwicy z tego porozumienia, na ewentualne zmiany koncepcji jest już jednak trochę za późno.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 21 luty 2014 16:22

Solidarność bojkotuje Lidl

Związkowcy zarzucają niemieckiej sieci handlowej Lidl łamanie praw pracowniczych, dlatego oficjalnie nawołują do nierobienia  zakupów w niej. W czwartek przed pięcioma bydgoskimi sklepami Lidl-a rozdawane były ulotki. Podobne akcje odbywały się w całym kraju.

Opublikowano w Bydgoszcz

Mała liczba miejsc rezydenckich wywołała niepokój w Naczelnej Izbie Lekarskiej, z tego powodu prezes Maciej Hemankiewicz wystosował krytyczną  opinie do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. W kujawsko-pomorskim liczba miejsc rezydenckich wyniesie w marcowym naborze zaledwie 33 miejsca, przy kilkukrotnie wyższym zapotrzebowaniu.

Opublikowano w Regionalne

Włodarz Bydgoszczy wezwał na swoim blogu do wspierania przeciwników politycznych prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza oraz wyrażenia solidarności z narodem Ukraińskim po przez zapalenie świec o godzinie 20.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od wtorku na ulicach Kijowa oraz innych ukraińskich miast mają miejsce brutalne starcia opozycji ze zwolennikami prezydenta Janukowycza.  Istnieje ryzyko, że może wybuchnąć wojna domowa.  Dziennie ginie po kilkadziesiąt osób. Z tego powodu w ramach solidarności z narodem Ukraińskim Caritas Polska organizuje zbiórkę pieniędzy.

Opublikowano w Bydgoszcz