Jesteś tutaj: HomeArtykuły filtrowane wg daty: środa, 26 luty 2014
środa, 26 luty 2014 18:49

Narodowcy chcą radykalnej zmiany

We wtorek Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała Komitet Wyborczy Wyborców Ruchu Narodowego, jest to trzeci zarejestrowany przez PKW komitet do wyborów do Parlamentu Europejskiego.  Hasło Ruchu Narodowego do tych wyborów brzmieć będzie ,,Radykalna zmiana”.

Wybrane przez nas hasło nie tylko zapowiada rzeczywistą różnicę pomiędzy naszym środowiskiem, a kolejnymi mutacjami i rozłamami z partii centroprawicowych, ale przede wszystkim wyraża ducha środowisk współtworzących RN, zniecierpliwionych miałkością  i nijakością starego pokolenia liderów politycznych – informuje jeden z liderów ruchu Krzysztof Bosak.

środa, 26 luty 2014 18:26

Poznaj kpt. Cymsa w Galerii Solnej

Przez najbliższe dwa tygodnie goście Galerii Solnej, jednego z częściej uczęszczanych miejsc w Inowrocławiu, będą mogli bliżej poznać postać lokalnego bohatera, jednego z dowódców Powstania Wielkopolskiego kpt. Pawła Cymsa.

Opublikowano w Inowrocław

W piątek 28 lutego Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska na Kapuściskach organizuje wykład poświęcony tzw. Zintegrowanym Inwestycją  Terytorialnym i metropolią. Inicjatywa ta organizowana jest w szczególności z myślą o samorządowcach (także tym z rad osiedli) i społecznikach, gdyż wiedza ta może ułatwić im działalność na rzecz Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ruch Nowy Inowrocław ubolewa, że firmy mieszczące się przy ulicy Budowlanej, które płacą do miasta  pokaźne podatki, nie mogą doczekać się remontu drogi, za to priorytetowo traktuje się ulicę przy której mieszka jeden z zastępców prezydenta.

Opublikowano w Inowrocław

Radni Rady Miasta Bydgoszczy wyrazili zgodę na powstanie spółki z udziałem Samorządu Województwa, której głównym zadaniem będzie zagospodarowanie Placu Teatralnego. Na dzień dzisiejszy ratusz jednak nie przesądza w jaki sposób miało by to nastąpić.

Opublikowano w Bydgoszcz

Część z posłów z Parlamentarnego Zespołu Miłośników Ziemi Bydgoskiej wyraziło dzisiaj na konferencji prasowej solidarność ze staraniami bydgoskiego samorządu w sprawie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Opublikowano w Regionalne

Gościem sesji Rady Miasta Bydgoszczy był prezes Portu Lotniczego Tomasz Moraczewski, który spotkał się z ostrą krytyką ze strony radnych oraz części parlamentarzystów. Padały nawet sformułowania nawołujące go do dymisji. W odpowiedzi Moraczewski twierdził jednak, że powodów do obaw nie ma, bo lotnisko się rozwija.

Opublikowano w Bydgoszcz