Jesteś tutaj: HomeArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 28 luty 2014
piątek, 28 luty 2014 20:41

Stan chorego się nie poprawił

W tym wypadku chorym jest system ochrony zdrowia w województwie kujawsko-pomorskim (w pozostałych województwach w sumie też), który w ostatnich tygodniach był pod obstrzałem związkowców oraz młodzieżówek. Czas upływa, a sytuacja nie poprawiła się, pacjenci nadal oczekują w kilkumiesięcznych kolejkach do świadczeń, a ministerstwo zdrowia cały czas nie patrzy przyszłościowo. Pozostaje tylko pytanie – jak  ten system ma leczyć pacjentów, gdy sam jest poważnie chory.

Opublikowano w Regionalne

W czasie wizyty we Włocławku lider partii Polska Razem Jarosław Gowin zadeklarował, że to ugrupowanie przystąpi do majowych wyborów. Na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze list kandydatów, Gowin zapowiada jednak, że liderem listy w naszym okręgu będzie mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego.

W listopadzie 1982 roku około 1500 działaczy NSZZ Solidarność została przymusowo wcielona do wojska. W ten sposób władza PRL, dla której stanowili zagrożenie, chciała ich odizolować od społeczeństwa. W opinii historyków IPN należało by to uznać za internowanie, tak się jednak do dzisiaj nie stało. Grupa prześladowanych w Chełmie próbuje walczyć przed sądami o sprawiedliwość.

Opublikowano w Bydgoszcz

Gdy trwa spór o kształt ZIT-u na poziomie metropolitarnym Bydgoszczy i Torunia, ten etap za sobą mają już gminy tworzące ZIT subregionaln Inowrocławia. To miasto okazało się tak silnym graczem, że bez problemu narzuciło swoją koncepcję. Pieniądze jakie może otrzymać Inowrocław przy tym nie są wcale takie małe.

Opublikowano w Inowrocław

W ostatnim czasie rolnicy  w całej Polsce organizują protesty, w którym sprzeciwiają się dziurawemu prawu, które nie broni polskich rolników przed zagranicznym kapitałem. Liczne protesty odbyły się już w województwie kujawsko-pomorskim. We wtorek rolnicy zjadą się na Stary Rynek w Bydgoszczy.

Opublikowano w Regionalne

Ratusz informuje, że sześć podmiotów zainteresowanych jest przejęciem akcji Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy. Związkowcy zarzucają natomiast prezydentowi Rafałowi Bruskiemu kłamstwo i wzywają do wycofania się z tej decyzji, która ma przynieść w przyszłości szkodliwe dla miasta skutki.

Opublikowano w Bydgoszcz