Jesteś tutaj: HomeArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 04 luty 2014

We wtorek Parlament Europejski  przyjął rezolucję w sprawie przeciwdziałania homofonii na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej. Zawarte w niej zapisy są jednak, aż daleko idące, iż w praktyce mogą wymusić na państwach członkowskich dość daleko idących zmian w prawie, chociażby zapisania jako małżeństwa związku osób tej samej płci.

Ryszard Czarnecki w ostatnim czasie dość aktywnie wspiera ukraińską opozycję, często goszcząc w Kijowie. Europosła spotkać można także w sejmowych korytarzach, gdzie udziela wywiadów krajowym telewizjom. Nie sposób go jednak spotkać w kujawsko-pomorskim, czyli okręgu z którego uzyskał mandat europosła, tym bardziej ze świecą szukać jakichkolwiek inicjatyw lokalnych.

wtorek, 04 luty 2014 19:25

Startuje serwis wyborczy

Do wyborów do Parlamentu Europejskiego pozostało lekko ponad 100 dni. Stąd też w ramach Portalu Kujawskiego powstał serwis wyborczy, który będzie poświecony najważniejszym wydarzeniom związanym z tymi wyborami. W szczególności będziemy przyglądać się okręgowi wyborczemu nr 2, który obejmuje całe województwo kujawsko-pomorskie.

Grzywny, zakazy stadionowe, a nawet kary pozbawienia  wolności grożą kibicom Zawiszy, którzy w czerwcu świętowali wraz z piłkarzami awans do Ekstraklasy. Pół roku po meczu w Bytomiu pierwsze osoby otrzymują wezwania na policję.

Opublikowano w Bydgoszcz

W marcu ma się rozpocząć przebudowa pętli autobusowej na bydgoskim Błoniu. W dalszych planach jest wydłużenie części linii autobusowych w kierunku oddalonych o kilkaset metrów torów kolejowych, gdzie w ciągu dwóch lat ma powstać dworzec kolejowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Sześć lat temu nagle zmarł bydgoski społecznik Sebastian Malinowski. Ta wiadomość wstrząsnęła wieloma bydgoszczanami,  miał on dopiero 38 lat, a tyle jeszcze chciał dla Bydgoszczy zrobić.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeden z liderów Solidarnej Polski europoseł Tadeusz Cymański na ostatnim kongresie tej partii zaproponował wspólny start do Parlamentu Europejskiego Ruchowi Narodowemu. Narodowcy do tej propozycji podeszli z dystansem. W naszym województwie narodowcy wytykają partii Ziobry i Cymańskiego przymykanie oczu na nieudolne rządy prezydenta Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

Polityka Unii Europejskiej na lata 2014-2020 zakłada wspieranie głównie inwestycji kolejowych. W naszym województwie zarówno nie planuje się zbyt wielu inwestycji,  a być może nawet będą likwidowane istniejące już połączenia chociażby na trasie Bydgoszcz – Chełmża – Toruń. Paradoksem jest jednak to, że ta linia kilka lat temu była pod potrzeby pasażerskie remontowana.

Opublikowano w Regionalne

W propozycji Rady Miasta Bydgoszczy oraz prezydenta tego miasta Naklo jako członek ZIT-u nie występuje, czyli obszaru, który ma szansę na inwestycje wykorzystać około 150 mln euro. Media obecnie mówią o braku zainteresowania ZIT-em Łabiszyna, co umożliwia w miejsce tego miasta włączenie Nakła.

Opublikowano w Krajna i Pałuki