Jesteś tutaj: HomeArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 07 luty 2014

Marszałkowie Sejmu chcieli, aby parlament w czasie trwającego do piątku posiedzenia przyjął uchwałę upamiętniającą 25 rocznicę rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu, który był początkiem pokojowych i demokratycznych przemian w Polsce. Solidarna Polska zaproponowała swoje poprawki, które były jednak nie do przyjęcia przez inne kluby.

Opublikowano w Regionalne

Polonia Wilno nie przystąpi na dzień dzisiejszy do rozgrywek zaplecza litewskiej Ekstraklasy.  Klub nie dostał licencji z powodów finansowych. Jest to duża strata dla  Polaków zamieszkujących na Litwie, gdyż był ważnym elementem budowania polskiej tożsamości narodowej na kresach wschodnich.

Opublikowano w Magazyn
piątek, 07 luty 2014 16:32

Bydgoszcz zabójcza dla łabędzi

Dziennie z powodu kolizji z mostami może w Bydgoszczy ginąć kilka łabędzi. Oznacza to dla tych zwierząt ogromne cierpienie, ale także zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Opublikowano w Bydgoszcz

W opinii Urzędu Miasta Bydgoszczy jedyna oferta złożona na zakup akcji klubu żużlowego ŻKS ,,Polonia Bydgoszcz” S.A. jest niepoważna stąd też ta transakcja nie dojdzie do skutku. Bardzo prawdopodobne natomiast, że sprzedane zostaną akcje spółki Łuczniczka Bydgoszcz S.A., która prowadzi zespół siatkarski Transfer Bydgoszcz.

Opublikowano w Sport

W Chinach, gdzie cały czas obowiązuje polityka jednego dziecka, a za jej złamanie grożą wysokie grzywny,  wskaźnik dzietności jest wyższy niż w Polsce.  Niska dzietność  jest zagrożeniem dla przyszłości narodu, a w bliższej perspektywie dla systemu ubezpieczeń społecznych.

Opublikowano w Regionalne