Jesteś tutaj: HomeArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 05 kwiecień 2024
sobota, 06 kwiecień 2024 00:03

Kampania wyborcza dobiegła końca

Od północy obowiązuje cisza wyborcza – zakazana jest agitacja, w praktyce również media nie mogą pisać o kandydatach. Cisza wyborcza powinna zakończyć się w niedzielę po godzinie 21, gdy zakończy się głosowanie i poznamy sondażowe wyniki wyborów. My przygotowaliśmy krótkie podsumowanie tej kampanii z perspektywy Portalu Kujawskiego.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiejsze wydanie Przeglądu zagranicznego będzie nieco szybsze, z uwagi na spore emocje polityczne w Polsce spowodowane niedzielnymi wyborami, szanując Wasz czas staramy się przyśpieszyć przedstawienie wybranych tematów z Europy.

Opublikowano w Magazyn
piątek, 05 kwiecień 2024 18:17

Ostatnie akordy kampanii wyborczej w Bydgoszczy

Do zakończenia kampanii wyborczej zostało mniej niż sześć godzin – ostatnie godziny to po stronie głównych bydgoskich komitetów wyborczych podsumowania. Bydgoska Prawica zaprezentowała ,,Plan Schreibera”, Trzecia Droga przypomniała najważniejsze założenia, a Rafała Bruskiego przyjechał poprzeć poseł Dariusz Joński.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed rokiem Unia Europejska postawiła sobie jeszcze bardziej ambitne cele klimatyczne – do 2040 roku redukcja CO2 powinna wynieść 40% w stosunku do 2005 roku, co pozwoli do 2050 roku osiągnąć pełną neutralność klimatyczną. Cel dla Polski z uwagi na naszą zamożność to niecałe 18%. Czy Bydgoszcz do 2040 roku powinna dążyć jedynie do redukcji o 18%, czy postawić sobie znacznie ambitniejsze cele? Zapytaliśmy w ostatnich pytaniach kandydatów na urząd prezydenta.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Wielką Sobotę (30 marca) Inowrocławiem wstrząsnęła informacja o śmiertelnym potrąceniu przed sklepem Netto przy ulicy Świętego Ducha. W południe kierująca samochodem osobowym 62-latka śmiertelnie potrąciła 2 latka. Sprawę wyjaśnia prokuratura, a interesuje się nią też opinia publiczna. W szczególności istotne dla bezpieczeństwa w przyszłości będzie ustalenie przyczyn tragedii.

Opublikowano w Inowrocław

Podróżowanie po Europie jest w obecnych czasach o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze niż miało to miejsce zaledwie przed kilkoma dekadami. Trudno się temu dziwić: mamy dostęp do komfortowych pojazdów, otwartych granic oraz przede wszystkim autostrad i dróg ekspresowych. Co jednak istotne, niektóre państwa pobierają opłaty za przejazd autostradą (w formie winiet lub odcinkowych poborów). Kiedy tak się dzieje? W których krajach można poruszać się autostradą bezpłatnie?

Opublikowano w Polecane

Odpady komunalne, zużyte opony, beczki, mausery – to tylko niektóre odkrycia Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w województwie kujawsko-pomorskim. Sprawa ma związek z dużym śledztwem które możemy właściwie nazywać, że dotyczy mafii śmieciowej.

Opublikowano w Regionalne

Wybory samorządowe to spore przedsięwzięcie, bo w praktyce mamy do czynienia aż z trzema/czeterema oddzielnymi wyborami – wybieramy: prezydentów miast, radnych wojewódzkich, radnych miejskich i niekiedy też radnych powiatowych (w przypadku Bydgoszczy miasta na prawach powiatu radni mają obie te kompetencje). Te wybory są jednak wyjątkowo skomplikowane za sprawą – bo poszczególne siły polityczne na różnym szczeblu kandydują w różnych wariantach. Dlatego ostatniego dnia kampanii wyborczej przygotowaliśmy poradnik.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek ze Starego Rynku pod Bazylikę przeszedł Marsz Papieski dla uczczenia św. Jana Pawła II. Puszczano z głośników archiwalne wypowiedzi polskiego papieża, muzykę religijną, a także wznoszono okrzyki ku chwale św. Jana Pawła II. Wydarzenie było okazją dla uczestników do wyrażenia swoich emocji, ale pokazuje jednocześnie, że sacrum przegrywa coraz mocniej z marszami.

Opublikowano w Bydgoszcz