Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 10 listopad 2014

Tego dnia jasne się stało, że Polska po ponad wieku niewoli się odrodzi. Nie było jednak wiadomo czy będzie to duże i liczące się na mapie Europy państwo i czy Kujawy będą częścią tej Polski. Na pewno jednak przejęcie władzy wojskowej w Warszawie przez Józefa Piłsudskiego wzbudziło w naszym regionie wielką nadzieję.

Opublikowano w Regionalne

Jedną z głównych przyczyn pójścia Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska do wyborów samorządowych było głosowanie za niekorzystnym dla Bydgoszczy ZIT z Toruniem. To głosowanie jednak nie dla wszystkich liderów SMB okazało się, aż taką ,,zbrodnią na Bydgoszczy”.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 10 listopad 2014 22:24

Złożyli autografy

W poniedziałek miała miejsce uroczystość odrośnięcia kolejnych bydgoskich autografów. W tym roku odsłonięto podpisy prezesa PESA Tomasza Zaboklickiego, dyrektora Centrum Onkologii dr Zbigniewa Pawłowicza oraz siatkarza Michała Winiarskiego. Tego ostatniego reprezentowali rodzice, gdyż nie mógł on dotrzeć tego dnia na ulicę Długą.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 10 listopad 2014 19:18

Więcej policjantów przynosi efekty na starówce

Od trzech tygodni porządku na bydgoskiej starówce pilnuje zwiększona liczba policjantów, o co wnioskowali przedstawiciele mieszkańców. Zdaniem Wojciecha Leksińskiego w centrum miasta jest dzięki temu bezpieczniej i ciszej. Nowa Prawica uważa, że pokazuje to tylko, że pomysł zastąpienia Straży Miejskiej dodatkowymi patrolami policji to dobre rozwiązanie.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 10 listopad 2014 14:53

Stawicka będzie korzystać z bydgoskich wynalazców

W swoim programie kandydatka na prezydenta Małgorzata Stawicka zapowiedziała wspieranie zdolnych bydgoskich wynalazców, których efekty prac można by wykorzystywać dla zwiększania efektywności gospodarczej przemysłu. Jedną z takich osób jest Kazimierz Kruczkowski, którego wynalazek został zaprezentowany na dzisiejszej konferencji prasowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

 

Zdaniem Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska mieszkańcy powinni mieć większy wpływ na podejmowanie decyzji inwestycyjnych w swoim mieście. Stąd też mówili o konieczności zwiększenia tzw. budżetu obywatelskiego, który w ich opinii obecnie jest bardzo mały.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30