Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 25 listopad 2014
środa, 26 listopad 2014 00:31

Za pół roku nowe wybory? Tak chce PiS

Posłowie PiS złożyli projekt ustawy, który ma skrócić kadencję Sejmików do marca przyszłego roku. Do tego czasu miałyby zostać przeprowadzone nowe wybory. Zdaniem Prawa i Sprawiedliwości poziom nieprawidłowości przy tych wyborach jest tak wysoki, że tylko przyśpieszone wybory mogą przywrócić zaufanie obywateli do instytucji państwowych.

Opublikowano w Regionalne
środa, 26 listopad 2014 00:09

Dombrowicz schował głowę w piasek

We wtorek przed południem prezydent Rafał Bruski wzywał Konstantego Dombrowicza o pokazanie publicznie dowodu, że przestrzega polskiego prawa. Pytany o to na swojej konferencji Dombrowicz zapowiada, że być może odniesie się do tego w piątek.

Opublikowano w Bydgoszcz

Grażyna Witczak będzie oficjalnie radną Rady Miejskiej w Więcborku. Błąd pojawiający się w oficjalnych wynikach opublikowanych przez Komisarza Wyborczego w Bydgoszczy, z którego wynika, że mandat ten zdobył ktoś inny, zostanie sprostowany.

Opublikowano w Regionalne

Wyborcy przed tygodniem zdecydowali, że powiatem inowrocławskim rządzić będzie Polskie Stronnictwo Ludowe, być może w koalicji z SLD. Największą siłą opozycyjną będzie natomiast Prawo i Sprawiedliwość. Lider powiatowych struktur tej partii Adam Banaszak napisał list do radnych koalicji, w której wyraził wolę współpracy dla dobra mieszkańców powiatu.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 25 listopad 2014 19:02

Solidarna Polska nadal blisko PO

W poniedziałkowej audycji TVP Bydgoszczy ,,Polityka dla ludzi” Solidarną Polskę reprezentował zastępca prezydenta Inowrocławia Ireneusz Stachowiak, który w ostatniej kampanii wyborczej dość blisko współpracował z Platformą Obywatelską.

Opublikowano w Inowrocław

Na zaproszeniem prezydium Parlamentu Europejskiego, gościem plenarnego posiedzenia w Strasburgu był papież Franciszek. Głowa Kościoła Katolickiego w swoim wystąpieniu poruszyła kwestię tożsamości Europy, praw człowieka, godności pracy, czy nawet ekologii.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 25 listopad 2014 17:57

PiS popiera ,,dobrego prezydenta”

Prawo i Sprawiedliwość udzieliło dzisiaj oficjalnie poparcia dla ubiegającego się o stanowisko prezydenta Konstantego Dombrowicza. Strony podpisały stosowne porozumienie programowe i zapowiedziały utworzenie koalicji w Radzie Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 25 listopad 2014 15:18

W czwartek pierwsze spotkanie Sejmiku

Komisarz Wyborczy ustalił termin pierwszego posiedzenia Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Odbędzie się ono już w najbliższy czwartek po południu.

Opublikowano w Regionalne

Jeden z kandydatów na marszałka województwa doktor Zbigniew Pawłowicz negatywnie ocenia kampanie wizerunkową komitetu Konstantego Dombrowicza, w której pojawia się wątek relacji bydgosko-toruńskich.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj sztab PO obronił się w sądzie przed pozwem złożonym przez Porozumienie Dombrowicza. Dzisiaj Rafał Bruski kontratakuje i oczekuje, że Konstanty Dombrowicz przedstawi publicznie dowody na to, że zrealizował postanowienia wyroku sądu z 2010 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30