Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 09 listopad 2014

Najprawdopodobniej od przyszłej jesieni z pieniędzy wojewódzkich będą finansowane autobusy na liniach Inowrocław – Bydgoszcz i Inowrocław – Toruń. Tak przynajmniej wynika z ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy, którego autorem jest Urząd Marszałkowski. W praktyce może dość do sytuacji, że podatnicy będą dopłacać zarówno do połączeń kolejowych i autobusowych, co ekonomicznie może nie być zbyt racjonalne.

Opublikowano w Inowrocław
niedziela, 09 listopad 2014 20:59

SLD chce powrócić do dwóch ZIT-ów

Na niedzielnej konferencji prasowej kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta Bydgoszczy Anna Mackiewicz przypomniała, że jej partia głosowała przeciwko wchodzeniu do ZIT z Toruniem na niekorzystnych dla naszego miasta warunkach. Zaapelowała do polityków PO o naprawienie tego błędu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do Sejmiku startuje w województwie kujawsko-pomorskim 29 kandydatów z Ruchu Narodowego. Liderem listy w Bydgoszczy jest 18-letni Robert Stempkowski, który od dłuższego czasu zajmuje się tematyką patriotyzmu ekonomicznego.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 09 listopad 2014 20:19

Bruski daje nam wybór: Rozwój albo degradacja

Prezydent Rafała Bruski w ramach kampanii wyborczej, zbyt często z dziennikarzami się nie spotykał. W niedzielę na konferencji prasowej odniósł się jednak do obietnic składanych przez jego konkurentów, a także do skutków jakie mogłyby one przynieść dla finansów miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 09 listopad 2014 17:06

Plan uroczystości na 11 listopada

We wtorek obchodzić będziemy 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Program tegorocznych uroczystości prezentuje się bogato, choć z powodu przebudowy mostu im. Jerzego Sulimy Kamińskiego zrezygnowano z corocznej manifestacji patriotycznej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego największe poparcie uzyskał w kujawsko-pomorskim europoseł Janusz Zemke, który wykorzystując swój autorytet, zaapelował publicznie na konferencji prasowej do mieszkańców województwa, aby nie oddawali głosu na polityków, którzy rządzili kujawsko-pomorskim przez ostatnie lata.

Opublikowano w Regionalne

11 listopada po raz X odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów ,,Artur Rubinstein in memoriam”. W czasie tego coraz bardziej prestiżowego wydarzenia zobaczymy utalentowanych pianistów z Chin, Włoch, Rumunii oraz Polaków.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30