Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 24 październik 2017

Do sobotniego wystąpienia szefa PO Grzegorza Schetyny nawiązuje poseł Łukasz Schreiber, który napisał list do prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, w którym oczekuje zdecydowanej reakcji na propozycję programową likwidacji urzędów wojewódzkich. Według Schreibera ten pomysł to próba marginalizacji Bydgoszczy, która jest właśnie siedzibą wojewody.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 24 październik 2017 22:49

Koronowska orkiestra dęta z nowymi instrumentami

Kilka miesięcy temu wokół Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Koronowie było bardzo gorąco za sprawą sporu dyrygenta z władzami gminy. Od pewnego czasu orkiestra funkcjonuje w nowej formie pod nazwą Kujawia, jako inicjatywa w pełni oddolna. To zaangażowanie doceniły Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy, które ufundowały nowe instrumenty.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

W piątek 24 listopada rozpoczną się zmagania w grupie C, w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata, które w 2019 roku odbędą się w Chinach. Na inaugurację Polacy zagrają w Bydgoszczy z Węgrami.

Opublikowano w Sport

Po tym jak nasz region nawiedził w sierpniu żywioł, o pomoc w usuwaniu jego skutków poproszone zostało wojsko. Żołnierze pomagali najpierw energetyce sprzątać wiatrołomy, później zaś przez kilka dni udrażniali dopływy Brdy, które z powodu zatorów mogły wylać. Według wiceministra Bartosza Kownackiego – za to wszystko należy się im podziękowanie.

Opublikowano w Inowrocław

Rok 2017 w Polsce poświęcony jest m.in. postaci prezydenta RP na uchodźstwie Władysława Raczkiewicza, który przed wojną pełnił funkcję kilku wojewodów. Wystawa jemu poświęcona została wystawiona w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, z której okazuje się, są województwa wielkie i już niewielkie.

Opublikowano w Regionalne

Radny gminy Krzysztof Kowalewski uważa, że Białe Błota w coraz większym stopniu przyjmują charakter gminy podmiejskiej, stąd też mieszkańcy niezbyt chętnie patrzą na możliwość budowy kolejnych kurzych ferm. Mieszkańcy wyrażali swoją dezaprobatę już na zebraniach, w środę Rada Gminy ma zrobić pierwszy krok wstrzymujący możliwość rozbudowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Właściwie już w środę ruszy tegoroczna kwesta organizowana przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy z radami osiedlowymi, na rzecz ratowania najstarszych bydgoskich nekropolii. Co roku bydgoszczanie bardzo hojnie wspomagają dzieło rewitalizacji nagrobków, budujących klimat bydgoskich cmentarzy, które grożą zniszczenie. W środę na bydgoskich ulicach pojawi się młodzież ze szkolnych kół TMMB.

Opublikowano w Bydgoszcz

Poseł Paweł Skutecki znany w ostatnim czasie z obrony rodziców niechcących szczepić dzieci, tym razem znalazł sobie inny problem do rozwiązania – mianowicie torby materiałowe, które wykorzystywane są jako ekologiczna alternatywa dla tych z tworzyw sztucznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30