Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 03 październik 2017

W ubiegłą środę, późnym wieczorem, rozpoczęły się przygotowania do ekshumacji ciała Aleksandra Fedorowicza, który zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej. Jego szczątki spoczęły na cmentarzu przy ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy. Brat zmarłego uważa, że rządne sensacji media nie potrafiły uszanować delikatności sytuacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nie tak tłumnie jak przed rokiem podczas ,,czarnego protestu”, na Starym Rynku odbył się protest zorganizowany przez organizacje feministyczne, w trakcie którego promowano obywatelski projekt ustawodawczy pn. ,,Ratujmy kobiety”. Inicjatywa zakłada liberalizacje prawa aborcyjnego, umożliwiająca dowolność jej stosowania do 12 miesiąca ciąży oraz uwzględnienia tego zabiegu w koszyku świadczeń gwarantowanych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj w Warszawie podpisano kolejne umowy na dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 14 projektów, w tym m.in. budowy II nitki metra w stolicy. Wśród tych projektów znajdują się również dwa, które będą realizowane w Bydgoszczy, w ramach części środków do wykorzystania przez ZIT.

Opublikowano w Bydgoszcz

Mieszkańcy osiedla Mątwy korzystają jeszcze z ciepła z zakładów Ciech-u. Od przyszłego roku Mątwy mają być włączone do sieci Zakładu Energetyki Cieplnej, spółki komunalnej miasta Inowrocławia. Od kilku miesięcy trwa budowa nowego ciepłociągu, który skomunikować ma ZEC z Mątwami.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 03 październik 2017 10:13

Gminą Białe Błota ma rządzić wicewójt

W ubiegłym tygodniu przewodniczący Rady Gminy Białe Błota Jacek Grzywacz wystąpił do wojewody o powierzenie obowiązków wójta, jego dotychczasowemu zastępcy Janowi Czekajewskiemu, co jest zwyczajowym trybem postępowania w przypadku długotrwałej niemożności sprawowania mandatu przez samego wójta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rada Osiedla Tatrzańskiego wnioskuje o przeprowadzenie konsultacji społecznej na temat zagospodarowania budynku przy ulicy Tatrzańskiej 21, dawnej siedziby Szkoły Podstawowej nr 9 (została ona przeniesiona na ul. gen. Bora-Komorowskiego). Jeżeli w środę radni zgodzą się na przeprowadzenie tych konsultacji, to będą one pierwszymi zorganizowanymi na wniosek rady osiedlowej, w myśl nowej uchwały o zasadach przeprowadzania konsultacji społecznych w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30