Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 31 październik 2017

Na dobre rozkręciła się tegoroczna kwesta na ratowanie najstarszych bydgoskich nekropolii organizowana przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy. W tym roku kwesta na swój sposób jest szczególna, bowiem ratować będziemy, przywracać dawny blask figurze Matki Bożej Królowej Polski, będącej wotum bydgoszczan za bitwę warszawską z 1920 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kolejny rok z rzędu we Wszystkich Świętych będzie można korzystać bezpłatnie z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Inowrocławiu. Dodatkowo planowane jest wzmocnienie na liniach dojeżdżających bezpośrednio do cmentarzy. Inowrocławski ratusz zachęca do korzystania z transportu zbiorowego.

Opublikowano w Inowrocław

W opinii Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa nie ma zbytnio szans, aby sfinansować budowę linii kolejowej z Trzcinca do Portu Lotniczego Bydgoszcz i Solca Kujawskiego w bieżącej perspektywie finansowej. Głównym tego powodem ma być niski poziom przygotowania do tej inwestycji po stronie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Mija tydzień od konwencji programowej Platformy Obywatelskiej, na której lider tej partii Grzegorz Schetyna zapowiedział likwidację urzędów wojewódzkich. Nie mi oceniać, czy zdawał sobie sprawę z tego, że taka deklaracja będzie bardzo kłopotliwa dla działaczy jego partii w województwach kujawsko-pomorskim i lubuskim. Bydgoska PO faktycznie ma jednak problem, z którego jak nie będzie potrafiła wybrnąć, to może zapłacić sporą cenę przy wyborach samorządowych za rok.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30