Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: środa, 04 październik 2017
czwartek, 05 październik 2017 00:28

Radny chce ulicy/parku Dartha Vadera

Bydgoscy samorządowcy w ustawowym terminie dekomunizacji bydgoskich ulic, placów i skwerów nie dokonali. Do końca listopada będzie musiał teraz dokonać tego wojewoda poprzez zarządzenia zastępcze. Temat dekomunizacji wśród radnych budzi jednak nadal emocje; wczoraj radny Jakub Mikołajczak z PO sugerował nadanie parkowi bądź ulicy Dartha Vadera. Czarnego charakteru z filmowych Gwiezdnych Wojen.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 04 październik 2017 20:36

Mity związane z montażem domków letniskowych

W ciągu kilku ostatnich lat zrodziło się wiele nieprawdziwych teorii na temat montowania domków letniskowych. Wszystko to spowodowało, iż wiele osób mylnie, myśli, iż domki można stawiać jedynie wiosną. Dlatego też koniecznie trzeba zrobić wszystko, aby obalić te nieprawdziwe informacje. Dzięki temu będziemy mogli znacznie szybciej cieszyć się swoim domkiem letniskowym i korzyściami z nim związanymi.

Opublikowano w Polecane

W październiku mają rozpocząć się pierwsze prace budowlane na tzw. łączniku obwodnicy Inowrocławia. Mowa o mającym liczyć niecałe 5 km odcinka od węzła Sławęcinek (wlot do Inowrocławia od strony Bydgoszczy) do zbudowanego już węzła Latkowo, gdzie kończy się dzisiaj obwodnica, która liczy ok. 19 km.

Opublikowano w Inowrocław

Prawo i Sprawiedliwość coraz aktywniej mówi o przygotowaniach do wyborów samorządowych. W ostatnim czasie parlamentarzyści brali udział spotkaniach na terenie gmin naszego województwa, dzisiaj na Wyżynach rozpoczną się również spotkania z bydgoszczanami. Partia Jarosława Kaczyńskiego uważa, że jest jedyną alternatywą dla rządów PO w Bydgoszczy i województwie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Polska Agencja Atomistyki informuje, iż w powietrzu nad Europą, w tym również Polską stwierdzono niewielkie ilości izotopu rutenu-106. W opinii PAA nie wywołuje ono jednak zagrożenia dla zdrowia ludzkiego.

Opublikowano w Regionalne

Nie było jednomyślności bydgoskich radnych w głosowaniu nad stanowiskiem Rady Miasta Bydgoszczy w sprawie przyjęcia stanowiska dotyczącego budowy drogi ekspresowej S-10, wokół której w ostatnim czasie pojawiły się informacje niepokojące. W opinii radnych PiS, radni Platformy Obywatelskiej wychodząc z tą inicjatywą szukają konfrontacji z rządem.

Opublikowano w Regionalne

Rada Miasta Bydgoszczy nie wyraziła dzisiaj zgody na usadowienie na skwerze im. Leszka Białego pomnika Żołnierzy Wyklętych. Pomnik miał zostać zbudowany siłami społecznymi, konieczna była jednak wcześniejsza zgoda radnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niezebranie podpisów pod inicjatywą ,,Dzieci bez biletów” zostało okrzyknięte jako klęska lewicy, bowiem przez kilka miesięcy akcji nie udało się kilku organizacjom lewicowym,zebrać nawet tysiąca ważnych podpisów. W SLD specjalnie rozpaczy jednak po tym nie widać, a nawet niektórym spadł kamień z serca, bowiem gdyby projekt trafił pod obrady Rady Miasta, mogłoby dojść do niezręcznej sytuacji politycznej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30