Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 13 październik 2020

Od 2021 roku będzie po jednej dyspozytorni w każdym województwie – za wyjątkiem województw mazowieckiego i śląskiego – prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wyraża zaniepokojeniem brakiem jednoznacznego stanowiska wojewody co do przyszłości dyspozytorni w Bydgoszczy. Wojewoda informuje natomiast w mediach społecznościowych, że w Toruniu dyspozytornia będzie działała tymczasowo.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj już co czwarty maluch objęty jest opieką żłobkową, a dzięki programowi „Maluch+” w kolejnych latach wskaźnik ten będzie jeszcze wyższy.

Opublikowano w Regionalne

Powstało studium korytarzowe dotyczące dalszego przebiegu drogi ekspresowej S-5 na odcinku północnym. W ramach tego studium wytyczono cztery potencjalne warianty przebiegu tej drogi pomiędzy Nowymi Marzami (węzeł autostrady A1) a Ostródą. Po realizacji któregoś z tych wariantów powstanie szybka droga łącząca Ostródę z Wrocławiem (omijająca Bydgoszcz obwodnicą)

Opublikowano w Regionalne

W Łojewie pod Inowrocławiem odbywały się do poniedziałku ćwiczenia rezerwistów, głównie powołanych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Szkolenie miało potrwać dłużej, ale z uwagi na ujawnienie, iż jedna z osób może być chora na COVID-19 zostało przerwane, natomiast ponad 100 żołnierzy trafiła na kwarantannę.

Opublikowano w Inowrocław

W niedzielę 11 października w demonstracji przeciwko reżimowi Aleksandra Łukaszenki udział wzięło 70-80 tys. opozycjonistów. Jest to mniej niż w protestach jeszcze przed kilkoma tygodniami, gdy ta liczba oscylowała w okolicach 100 tys., ale wciąż jest to na tyle znacząca liczba, aby stanowić poważny problem dla reżimu.

Opublikowano w Magazyn

Dzisiaj w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 344 nowe przypadki zachorowań na COVID-19, krzywa aktywnych przypadków rośnie każdego dnia, ale współczynnik reprodukcji wirusa (R) w ciągu ostatnich dwóch tygodni spadł w naszym województwie poniżej średniej krajowej.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj nowy rok akademicki zainaugurował uroczyście Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, choć w formie bardziej kameralnej, do auli zaproszono bowiem nielicznych gości, natomiast pozostali zainteresowani mogli śledzić uroczystość on-line, wszystko z powodu pandemii COVID-19. Zdaniem rektora tej uczelni wyzwania jakie niesie pandemia, mogą paradoksalnie pomóc polskim uniwersytetom - Oczekujemy, że nowe, wprowadzone z powodu COVID-u technologię wzbogacą nasz Uniwersytet, a my wszyscy staniemy się lepsi w wyniku obecnego kryzysu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Apeluję do osób, które zaprzeczają istnieniu COVID-19, agresywnie i ostentacyjnie odmawiają noszenia maseczek, szerzą fake newsy i pseudonaukowe teorie, nie róbcie tego - napisał we wtorek w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. Bądźmy odpowiedzialni - dodał.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek Zespół Szkół nr 30 Specjalnych w Bydgoszczy poinformował o śmierci swojego ucznia. Na Facebook-u kondolencje wyraził prezydent Rafał Bruski i zaapelował o bydgoszczan o odpowiedzialność - włodarz Bydgoszczy nie chciał jednak informować o przyczynach zgonu. Nieoficjalnie mówi się, że uczeń był zakażony wirusem COVID-19, na chwilę obecną nie został jednak ujęty w wykazie zgonów z powodu COVID-19.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wrzesień kolejnym miesiącem, w którym notowano na terenie Bydgoszczy wzrost liczby osób bez pracy – we wrześniu wzrost był jednak znacznie niższy niż w sierpniu, co daje nadzieje, że recesja w rynek pracy w Bydgoszczy specjalnie nie uderzy, tym bardziej, że w skali województwa bezrobocie we wrześniu zmniejszyło się o ponad 500 osób.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31