Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: środa, 14 październik 2020
czwartek, 15 październik 2020 00:20

Pierwszy przejazd tramwajem po Kujawskiej

W środę 14 października pierwsze tramwaje przejechały pomiędzy Rondem Kujawskim a Rondem Bernardyńskim. Był to przejazd testowy w ramach przygotowań do odbioru zbudowanego torowiska wzdłuż ulicy Kujawskiej. Przejazd testowy oceniono pozytywnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dla wielu z nas to czynność, na którą nie zwracamy szczególnej uwagi. I tu popełniamy błąd! To właśnie tytułowe mycie rąk jest najprostszą i najtańszą metodą ograniczenia liczby zachorowań i walki z chorobami. Większość z nas myje ręce za krótko, niedokładnie lub nie robi tego wcale. By zwrócić na to uwagę, UNICEF od 2008 roku wprowadził obchody Światowego Dnia Mycia Rąk. Z tej okazji przedstawiamy kilka ciekawostek o mydle, zarazkach i nas samych.

 

Opublikowano w Regionalne

- Nauczyciele, którzy zdecydowali się łączyć pracę zawodową ze służbą wojskową to dla mnie absolutnie wyjątkowe osoby. Imponują mi głęboką identyfikacją z misją nauczyciela, który nie tylko uczy ale i wychowuje młode pokolenie. - tak o nauczycielach służących w Wojskach Obrony Terytorialnej z okazji ich święta powiedział gen. dyw. Wiesław Kukuła.

Opublikowano w Magazyn
środa, 14 październik 2020 15:49

Czy Bydgoszcz znajdzie się w strefie czerwonej?

W czwartek 15 października powinniśmy dowiedzieć się jakie powiaty od soboty 17 października będą objęte czerwoną strefą, która wprowadza nowe obostrzenia. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia dał do zrozumienia, że może być takich powiatów ponad sto, w tym duże miasta. Obecnie w naszym województwie strefą czerwoną objęty jest tylko powiat aleksandrowski i Grudziądz.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 14 październik 2020 15:24

Korozja od wewnątrz niszczy Wiadukty Warszawskie

 

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, który zdecydował się od piątku ograniczyć ruch na Wiaduktach Warszawskich planuje wzmocnić ich konstrukcję doraźnie, co może zająć 4-5 miesięcy, wówczas być może ruch powróci na dwa pasy ruchu. Być może – bowiem w międzyczasie będą przeprowadzone szczegółowe badania, które mają odpowiedzieć jak bardzo zaawansowane są uszkodzenia konstrukcji.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek w wieku 84 lat w Mogilnie zmarł poeta Maksymilian Kozłowski, który posługiwał się pseudonimem artystycznym Bart. Urodził się on w Fordonie, wówczas jeszcze jako samodzielnym od Bydgoszczy mieście, duża część jego życia była związana z Fordonem. Również w Fordonie odbędzie się w czwartek jego pogrzeb.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski poinformował, że miasto planowało zakupić 2,4 tys. szczepionek przeciwko grypie w dla seniorów z grupy wiekowej 65+. Na razie realizacja tego zamiaru jest jednak niemożliwa, bowiem na rynku brakuje szczepionek. Ratusz musiał też zrezygnować z planowanego zakupu szczepionek dla pracowników Urzędu Miasta, do ogłoszonego przetargu nie przystąpił bowiem żaden oferent.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Październik 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31