Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 15 październik 2020

W ubiegłym tygodniu w wieku 62 lat zmarł Zdzisław Cisowski – dzisiaj na Ugorach odbędzie się jego pogrzeb, na dzielnicy Bydgoszczy z którą w sposób szczególny był związany. W przeszłości był radny Rady Miasta Bydgoszczy, w ostatnich latach był jednak głównym animatorem działań Kresowych w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dyrektor regionalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Europie Hans Kluge stwierdził w czwartek, że przyszedł czas na zaostrzenie środków walki z pandemią. Zaapelował jednak, by restrykcje były proporcjonalne, a zamknięcie szkół było ostatnią deską ratunku.

Opublikowano w Regionalne

W czwartek wieczorem oficjalnie potwierdzono, że od soboty 17 października powiat inowrocławski znajdzie się w czerwonej strefie obostrzeń przeciwko Covid-19. MPK w Inowrocławiu planuje od poniedziałku 19 października uruchomić dodatkowe kursy.

Opublikowano w Inowrocław

- Skala pandemii jak będzie ona wyglądać za 2-3 tygodnie zależy od naszego przestrzegania zaleceń – powiedział na wieczornej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. O tym, że Bydgoszcz może się znaleźć w strefie czerwonej spekulowano już wczoraj, z oficjalna konferencją prasową zwlekano jednak do wieczora. Dzisiaj w samej Bydgoszczy stwierdzono 109 zachorowań, co jest rekordem, w skali województwa to jest 318, a kraju ponad 8 tys.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 15 październik 2020 14:43

Wieża inowrocławskiego ratusza przeszła remont

Inowrocławski ratusz ma przeszło sto lat, został wzniesiony w latach 1907-1908, czyli w okresie zaborów, w stylu neogotyckim. Wieża jest jego cechą charakterystyczną.

Opublikowano w Inowrocław

Psychopata, wariat, świr, czubek – takie określenia odnoszące się do osób z zaburzeniami psychicznymi są powszechnie używane w potocznym języku, ale równie często przewijają się w social mediach, internecie, a nawet w publicznej debacie. – Takie słowa stygmatyzują i ranią tych ludzi – podkreśla dr hab. Katarzyna Kłosińska z Rady Języka Polskiego PAN. Mimo że z zaburzeniami psychicznymi zmaga się prawie 25 proc. Polaków, wciąż pozostają one tematem tabu, przedmiotem drwin i stygmatyzacji. Dlatego też przy okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, ustanowionego przez WHO 10 października, ruszyła kampania edukacyjna „Wrażliwi na słowa. Wrażliwi na ludzi”, która ma zwracać uwagę na obraźliwe wyrażenia.

Opublikowano w Magazyn

W nocy z 1 na 2 października doszło do poważnego podmycia torów na linii kolejowej nr 18, która łączy Bydgoszcz z Nakłem nad Notecią i Piłą. PKP PLK informuje, że trwają intensywne prace, które mają na celu przywrócić drożność szlaku, ruch pasażerski odbywa się z wykorzystaniem autobusowej komunikacji zastępczej.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
czwartek, 15 październik 2020 11:03

Od listopada do Szkocji już nie polecimy

Irlandzkie linie lotnicze RyanAir ogłosiły dzisiaj swój rozkład lotów na okres listopad – marzec, wskazując, że będzie to tylko 40% z liczby połączeń oferowanych zimą ubiegłego roku. Po wiosennym lockdownie RyanAir odbudował około 60% wcześniejszej siatki. Z punktu widzenia bydgoskiego lotniska stracimy jedno połączenie.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 15 październik 2020 06:10

Powalone drzewa – krajobraz po nawałnicy

W nocy z wtorku na środę przez Polskę przeszły gwałtowne wichury – w Bydgoszczy nie doszło do większych zniszczeń, ale lokalnie doszło do uciążliwości związanych chociażby z podtopionymi ulicami oraz powalonymi drzewami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31