Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 16 październik 2020

Na początku września informowaliśmy, że radna Grażyna Szabelska podjęła interwencję w związku z informacjami, iż Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego wycofała dowody rejestracyjne dla kilku autobusów prywatnego przewoźnika, który obsługuje kilka linii miejskich. Radna wniosła w interpelacji o przeprowadzenie przez Bydgoszcz, jako zamawiającego usługę, kontroli stanu technicznego oraz pytała o planowany harmonogram kontroli.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zastępca prezydenta Michał Sztybel poinformował, że obiekt nowej Astorii uzyskał dzisiaj pozwolenie na użytkowanie, co oznacza, że wkrótce inwestycja będzie mogła zostać oddana do użytku. Trudno powiedzieć jednak kiedy to nastąpi, bowiem od jutra (17 października) działalność basenów będzie zakazana z uwagi na sytuację epideiczną.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niemiecki portal Deutsche Welle poinformował, że niemiecki rząd pierwszy raz na listę ,,stref ryzyka” wpisał polskie województwa, których mieszkańcy chcąc udać się do Republiki Federalnej Niemiec muszą przejść specjalną procedurę. Dotyczy to także Niemców, którzy wracając z którejś ze stref ryzyka. Wśród tych stref znalazło się województwo kujawsko-pomorskie.

Opublikowano w Magazyn

Od soboty 17 października Bydgoszcz znajdzie się w czerwonej strefie, co nakłada obowiązek ograniczenia liczby pasażerów jednocześnie korzystających z danego środka lokomocji. W Bydgoszczy zastosowany zostanie przelicznik zajętości 30% miejsc siedzących i stojących. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej nie wyklucza, że dojdzie do wzmocnień na niektórych liniach.

Opublikowano w Bydgoszcz

W tej chwili wystarcza jeszcze łóżek i respiratorów, ale jeżeli rozwój choroby nie zatrzyma się ze względu na nowe ograniczenia, to w najbliższych kilku tygodniach istnieje ryzyko, że będziemy mieli problem w szpitalach - ocenił rzecznik rządu Piotr Müller.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 16 październik 2020 11:53

Czerwone i żółte strefy – co należy wiedzieć?

Od soboty 17 października 11 powiatów oraz 4 największe miasta województwa kujawsko-pomorskiego znajdą się w czerwonej strefie, pozostałe nadal będą w żółtej strefie. Jednocześnie rząd dla obu stref – żółtej i czerwonej wprowadza dodatkowe obostrzenia. Co zatem należy w związku z tym faktem wiedzieć.

Opublikowano w Regionalne

26 września pisaliśmy, że ponowne postępowanie przetargowe w sprawie budowy przyczółków promowych i dojazdów do przeprawy pomiędzy Czarnowem i Solcem Kujawskim zbliża się ku końcowi. Informacje okazały się trochę pośpieszone, bowiem wciąż przesuwany jest termin otwarcia ofert.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31