Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 17 październik 2020
niedziela, 18 październik 2020 00:29

Noszenie maski to nie wstyd, ani oznaka słabości

Lawinowy przyrost nowych zachorowań w ostatnich sprawił, że pod znakiem zapytania staje wydolność naszego systemu ochrony zdrowia, już nawet rzecznik rządu przyznał, że jak sytuacja nie ulegnie poprawie, to za chwilę zabraknie łózek i respiratorów. Ta dość poważna sytuacja wciąż jednak nie zakończyła toczącej się w internecie, ale też nie tylko, dyskusji o noszenie maseczek. Trzeba zatem wyraźnie podkreślić, że noszenie maseczek, czy przestrzeganie zaleceń sanitarnych to nie powód do wstydu, czy oznaka słabości, lecz wyraz odpowiedzialności.

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 18 październik 2020 00:08

Dawno po wyborach, a Rafał Trzaskowski nadal kandyduje

Stwierdzenie, że prezydent Warszawy kandyduje na najważniejszy urząd w państwie to oczywiście tylko skrót myślowy, ale można jeszcze znaleźć w przestrzeni publicznej materiały wyborcze tego kandydata. Dość dobrze widoczny jest bilboard Rafała Trzaskowskiego przy ulicy Seminaryjnej, widoczny z Placu Poznańskiego, choć jego stan wskazuje, że trochę już w tym miejscu wisi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od dzisiaj Bydgoszcz jest objęta dodatkowymi obostrzeniami związanymi ze strefą czerwoną. Samo znajdowanie się w strefie czerwonej należy rozumieć jako sytuację tymczasową, stąd też mogą się niektórzy zastanawiać jak to długo potrwa, czy przełoży się to np. na Jarmark Bożonarodzeniowy? Odpowiedzi na te pytania nie da się udzielić wprost, bowiem nie możemy przewidzieć jak będzie układać się sytuacja epidemiczna dalej, możemy jednak przeanalizować co musiałoby się stać, abyśmy wyszli z tej strefy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Miniony tydzień to szereg dość negatywnych informacji dotyczących sytuacji epidemicznej w Polsce. Dzisiaj mamy pierwszy dzień, w którym duża część naszego województwa objęta jest czerwoną strefą, pojawiają się też informacje, że polska służba zdrowia jest na skraju swojej wydolności, czarnego scenariusza nie ukrywa już nawet rzecznik rządu. Ponadto niemiecki rząd objął mieszkańców naszego regionu specjalnymi rygorami.

Opublikowano w Magazyn
sobota, 17 październik 2020 11:35

Nakaz noszenia maseczek pojawi się w ustawie

Od tygodnia w całej Polsce mamy ponownie obowiązek noszenia masek w przestrzenie publicznej, wcześniej obowiązywał on np. w sklepach czy w kościołach. Jak wynika jednak z orzecznictwa, przepisy nie były najwyższej jakości, bowiem sądy uchylały mandaty za nienoszenie maseczek. Minister w Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zapowiedział na antenie Radia Plus, że wkrótce ta kwestia będzie rozwiązana ustawą.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 17 październik 2020 11:16

Prymas zaleca rezygnację z Mszy na cmentarzach

Za dwa tygodnie przypadnie Wszystkich Świętych, będące coraz większym wyzwaniem w związku z dynamicznie rozwijającą się pandemią COVID-19 w Polsce. Na razie nie ma zapowiedzi zamykania cmentarzy, trzeba się jednak liczyć z tym, że jeżeli Polacy pójdą na nekropolię tłumnie, może to jeszcze spotęgować rozwój epidemii. Głos w tej sprawie zabrał prymas abp. Wojciech Polak.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 17 październik 2020 09:20

Bez tych klonów starówka jest jakaś inna

W ostatnich dniach pod topór poszły cztery dość pokaźne drzewa na nabrzeżu Brdy, przy Domu Polskim. Każdy kto będzie przemierzał ulicą Mostową zapewne zauważy tę zmianę – idąc od strony Starego Rynku zauważymy odsłonięto Operę Nova, która była przez te drzewa przesłonięta, z kolei Mostem Staromiejskim zauważymy odsłonięty Dom Polski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Styczeń 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31