Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 19 październik 2020

Każdy tydzień obowiązywania czerwonej strefy, wraz z niosącymi nią obostrzeniami to ekonomiczne uderzenie w wielu przedsiębiorców, począwszy od branż które z uwagi na obostrzenia muszą zawiesić działalność, ale też wiele branż musi się liczyć z mniejszymi przychodami. Wydaje się zatem, że w naszym wspólnym społecznym interesie jest jak najszybsze wyjście z czerwonej strefy – jak wynika z naszej sobotniej analizy, w czerwonej strefie Bydgoszcz będzie przez przynajmniej 3 tygodnie (chyba, że dojdzie do złagodzenia kryteriów), ale równie dobrze możemy w niej pozostać do końca roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Władysław Raczkiewicz – prezydent RP na uchodźstwie w latach 1939-1947, to postać ciesząca się szczególną czcią w Toruniu, jego pomnik znajduje się przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego, jego imieniem także nazwano salę obrad Sejmiku Województwa. Jego popiersie ma stanąć także w gruzińskim Kutaisi w prowincji Imeretia, w miejscu jego urodzin. Będzie to dar od narodu polskiego dla gruzińskiego, bowiem wykonanie i montaż pomnika zapłacą Polacy.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 19 październik 2020 18:44

Zmarł Piotr Trella, wybitny artysta

W niedzielę w grudziądzkim szpitalu zmarł Piotr Trella, przez lata jako solista ubogacał speklatkle Opery Nova, po przejściu na emeryturę działał społecznie w bydgoskich środowiskach twórczych. Miał 82 lata, stwierdzono u niego COVID-19.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do wtorku na kwarantannie przebywać będzie młodzież, która w sobotę 10 października przyjęła w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gniewkowie sakrament bierzmowania. Na kwarantannie są też wikariusze tej parafii. Sakramentu udzielał bp. Senior Bogdan Wojtuś, który jest zakażony COVID-19.

Opublikowano w Inowrocław

W weekend rozpoczęła się budowa szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym, w stolicy bowiem jak wynika z informacji mediów ogólnopolskich, zaczęło brakować miejsc. Dzisiaj minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że przygotowywana jest budowa kolejnych tego typu szpitali w miastach wojewódzkich, docelowo szpital tymczasowy ma powstać w każdym województwie.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 19 październik 2020 11:45

ZDMiKP wzmocniło pierwsze linie

Od soboty w związku z czerwoną strefą w pojazdach komunikacji miejskiej może przebywać tylko liczba pasażerów odpowiadająca 30% wszystkich miejsc siedzących i stojących. Dzisiaj mamy zatem pierwszy dzień roboczy w czerwonej strefie – Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej jako organizator transportu zdecydował się wzmocnić dwie linie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Skala zachorowań na koronawirusa, jaka nam grozi, zależy od zachowania społeczeństwa - ocenił w rozmowie z radiem RMF FM specjalista w dziedzinie mikrobiologii i wirusologii prof. Włodzimierz Gut.

Opublikowano w Regionalne

O Ryszardzie Kałaczyńskim znajdziemy wzmiankę w Księdze Rekordów Guinnessa – jest to pierwszy człowiek na ziemi, który w 366 dni przebiegł 366 maratonów na dystansie 42 km. Teraz 60. latek stawia sobie jednak ambitniejsze zadanie – w 100 dni pokonać 100 maratonów na królewskim dystansie Ironman.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Październik 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31