Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: środa, 21 październik 2020

Każdego dnia pojawiają się doniesienia dotyczące braków personelu medycznego, okazuje się, że to nie liczba respiratorów jest najsłabszym ogniwem naszego systemu ochrony zdrowia, ale brak personelu. Od czterech lat w Sejmie leży obywatelski projekt w sprawie utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy – nie ma jednak woli politycznej na jego uchwalenie, zaś główny argument stawiany przeciwko niemu, w dzisiejszej dobie brzmi aż absurdalnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komisja Europejska poinformowała w środę, że podpisała umowę w imieniu państw UE z amerykańskim producentem leków Johnson & Johnson na dostawę 400 mln dawek szczepionki na Covid-19.

Opublikowano w Regionalne

W środę w Sejmie odbyła się debata o sytuacji epidemicznej w kraju, w związku ze zgłoszonym przez rząd projektem ustawy, który ma m.in. ustawowo rozstrzygnąć kwestię nakazu noszenia maseczek oraz usprawnić funkcjonowanie służby zdrowia. Z mównicy premierem Mateusz Morawiecki apelował o działanie ponad podziałami politycznymi, z uwagi na to, że Polska znalazła się w kryzysie.

Opublikowano w Regionalne
środa, 21 październik 2020 17:27

Symboliczny protest rolników w Inowrocławiu

W środę w całej Polsce odbywały się protesty rolników, w Inowrocławiu również rolnicy wyrażali swoje niezadowolenie procedowaną w parlamencie ustawą o ochronie zwierząt, która dążyć ma do zakazu hodowli zwierząt na futra oraz stosowania uboju rytualnego. Inowrocławski protest miał wymiar symboliczny.

Opublikowano w Inowrocław

Żądamy od wnioskodawców projektu natychmiastowego przerwania prac legislacyjnych – napisali rolnicy z województwa kujawsko-pomorskiego w petycji, którą na Węźle Zachodnim w Bydgoszczy przekazali na ręce wicewojewody Józefa Ramlau. Przyjazd kilkudziesięciu ciągników do Bydgoszczy spowodował utrudnienia w ruchu, w pewnym momencie pojawiły się nawet groźby zablokowania Ronda Maczka przez ciągniki. Ostatecznie po godzinie 15 kolumna ciągników wyjechała poza granice Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę 21 października stwierdzono 10.040 przypadków zachorowań na COVID-19 w Polsce, z czego 771 w naszym województwie – co jest z punktu widzenia naszego regionu nowym rekordem i znacznym wzrostem. Stwierdzono dzisiaj również 7 zgonów w kujawsko-pomorskim, natomiast liczba ozdrowieńców przekroczyła 2 tys.

Opublikowano w Regionalne

Ruch na ulicy Nad Torem odbywa się na odcinku od mniej więcej ulicy Świekatowskiej do Ronda Maczka na jednym pasie, bowiem pozostałe dwa pasy zajmują ciągniki rolnicze, które przyjechały od strony Koronowa. W ten sposób przedstawiciele wsi protestują przeciwko zakazie hodowli zwierząt futerkowych i zakazie uboju rytualnego.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 21 październik 2020 10:13

Debata o psychiatrii dziecięcej w innym terminie

Dzisiaj w Senacie miała się odbyć planowana przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, we współpracy z marszałkiem Tomaszem Grodzkim debata o stanie polskiej psychiatrii dziecięcej. Do debaty jednak dzisiaj nie dojdzie, z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiczną w kraju. Debata planowana jest w innym terminie, początkowo planowano ją już wiosną, ale wówczas również COVID-19 pokrzyżował plany.

Opublikowano w Regionalne

W 1558 roku król Zygmunt II August powołał do życia instytucję pocztową w Rzeczypospolitej. Z okazji 462 rocznicy tego wydarzenia pracownicy Poczty Polskiej regionu bydgoskiego posadzą 462 drzewa, wpisując się w ekologiczną inicjatywę Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który objął patronat nad akcją #sadziMY.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 21 październik 2020 07:28

Dwa lata zmarnowane przez bydgoską opozycję

21 października 2018 roku odbyły się wybory samorządowe – na Rafała Bruskiego zagłosowało ponad 54% wyborców, dzięki czemu pierwszy raz uzyskał reelekcję już w pierwszej turze. Gdyby Buski postanowił walczyć w 2023 roku o kolejną reelekcję (zgodnie z ustawą już ostatnią), to jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to już dzisiaj można go stawiać jako faworyta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Grudzień 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31