Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 23 październik 2020

Obserwujemy każdego dnia niepokojącą liczbę zachorowań na COVID-19, w przyszłą niedzielę przypada natomiast Wszystkich Świętych, które w tym roku może stać się szczególnym wyzwaniem. Od kilku dni bowiem podnoszone są przez ekspertów obawy, że na cmentarzach może dojść do przyśpieszenia transmisji wirusa. Oficjalnych obostrzeń co do cmentarzy póki co jednak nie ma.

Opublikowano w Bydgoszcz

Maseczki znacznie zmniejszają rozprzestrzenianie koronawirusa przez osoby zakażone, a także jego wchłanianie przez osoby zdrowe – potwierdzili japońscy naukowcy w badaniu z użyciem manekinów i prawdziwych koronawirusów. Wyniki opisuje w czwartek stacja NHK.

Opublikowano w Magazyn

Aborcje były, są i będą – m.in. takie hasło skandowano w piątek przed siedzibą władz PiS okręgu bydgoskiego przy ulicy Gdańskiej. Zgromadzenie przebiegało spokojnie, choć z uwagi na znajdowanie się Bydgoszczy w strefie czerwonej, organizowanie zgromadzeń powyżej 10 osób jest zakazane. Praktyka pokazuje, że jest to martwe prawo, bowiem podobne manifestacje odbywają się dzisiaj w wielu miastach wojewódzkich, największa w Warszawie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od dobrego tygodnia w godzinach 10:00 – 12:00 zakupy mogą robić jedynie osoby starsze, są to tzw godziny dla seniorów. Decyzję o ich wprowadzeniu podjął rząd. Jest ona krytykowana przez prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzę, który wskazuje pewien problem.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

Opublikowano w Regionalne

W piątek stwierdzono w Polsce rekordowe 13.632 zakażenia COVID-19, z czego w naszym województwie było to 1207 zakażeń. Mamy zatem pierwszy raz przekroczony dzienny przyrost powyżej tysiąca. Na przedpołudniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział nowe obostrzenia.

Opublikowano w Regionalne

Właściwie już dzisiaj z Bydgoszczy wygodniej jest dojechać w czeskie góry do Harrachova czy Liberca niż do Zakopanego. Unikniemy bowiem męczących korków na Zakopiance, kierunek czeski może okazać się turystycznie atrakcyjny dla doceniających kameralność i spokój wypoczynku. Według map Google do Harrachova już dzisiaj dojedziemy znacznie szybciej niż do Zakopanego. Za kilka lat po ukończeniu budowy drogi ekspresowej S-5 podróż będzie jeszcze wygodniejsza, a docelowo zyskamy atrakcyjne skomunikowanie z kilkoma europejskimi stolicami.

Opublikowano w Regionalne

W ostatnim czasie doszło do demontażu ławek na ulicy Dworcowej, również zniknęły z krajobrazu dwie innowacyjne ławki solarne, które umożliwiały w oparciu o panele fotowoltaiczne doładowanie np. telefonu. O likwidację ławeczek – jak informował Express Bydgoski – wnioskować mieli mieszkańcy i najemcy z Dworcowej, bowiem okupowali je bezdomni, często spożywając alkohol, psuli wizerunek tego miejsca.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31