Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 25 październik 2020

Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Opublikowano w Sport

Wydarzenie orzeczenia w temacie aborcji eugenicznej w kluczowym stadium drugiej fali epidemii COVID-19 krytykują lekarze, ale w tym orzeczeniu jest w mojej opinii coś bardziej przerażającego, bowiem jak zważymy na rolę Trybunał nie jest od stanowienia prawa, ale jedynie od interpretacji obowiązującej Konstytucji – jeżeli zatem Trybunał uznał, że aborcja eugeniczna jest z Konstytucją niezgodna, to przerażać może wykonanie tysięcy zabiegów przerywania ciąży w ostatnich 23 latach – w myśl czwartkowego orzeczenia – w sposób naruszający Konstytucję.

Opublikowano w Magazyn

Apeluję, by w czasach pandemii powstrzymać się od gromadzenia się, protesty mogą być "bombą biologiczną" - powiedział w niedzielę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jeżeli widzę na ulicach ludzi krzyczących, głowa przy głowie, to są idealne warunki do tego, by doszło do zakażenia - dodał.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek o godzinie 17:00 przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Gdańskiej 10, na niespecjalnie dużym placu planowana jest kolejna odsłona protestu przeciwko orzeczonemu przez Trybunał Konstytucyjny zakazowi aborcji eugenicznej (jako niezgodnej z Konstytucją), swoją obecność zapowiada też Młodzież Wszechpolska. Trudno jest przewidzieć jak to wszystko będzie wyglądało.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na Covid-19 nie wynaleziono jeszcze lekarstwa, lekarze i naukowcy na całym świecie eksperymentują z różnymi terapiami, w leczeniu bardzo pomaga jednak osocze ozdrowieńców. Zawiera ono bowiem przeciwciała, które pomagają organizmowi neutralizować koronawirusa. Osocza nie można jednak wyprodukować trzeba je pobrać.

Opublikowano w Bydgoszcz

W depeszy PAP dr hab. Andrzej Cieśla z Uniwersytetu Rzeszowskiego wyraża pogląd, że COVID-19 w ostatnim czasie zbyt mocno rozpowszechnił się w Polsce, stąd też  utrzymywanie się większej liczby zakażeń będzie trwało dłużej. W jego opinii anarchiści kwestionujący istnienie pandemii niweczą wysiłki reszty społeczeństwa.

Opublikowano w Regionalne

W swoim felietonie europoseł Radosław Sikorski wskazuje, że prezes PiS Jarosław Kaczyński wraz z premierem Węgier Viktorem Orbanem wzięli sobie na cel demokrację neoliberalną proponując w zamian nacjonalizm. Zdaniem Sikorskiego demokracja neoliberalna nie jest doskonała, ale nad koncepcją nacjonalistyczną ma mieć przewagę, pozwalającą różnym narodom żyć obok siebie w pokoju. Zapraszamy do lektury całego felietonu.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31