Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 26 październik 2020

Uczestnicy poniedziałkowej manifestacji przeciwko zakazaniu przez Trybunał Konstytucyjny aborcji eugenicznej przeszli ulicą Focha na Rondo Jagiellonów, stąd udali się pod bazylikę św. Wincentgo a'Paulo, do której dostępu broniła policja i grupa wiernych. Obyło się bez większych incydentów, choć nie brakowało wulgaryzmów.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 26 październik 2020 20:42

Bydgoszcz stanęła – ,,to nie strajk, ale wojna”

Około godziny 17:00 ruch na ulicach Focha i Jagiellońskiej stanął w miejscu, w tym momencie rozpoczął się bowiem protest przeciwko orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości w sprawie aborcji eugenicznej. Osoby niezadowolone z decyzji Trybunału zatrzymały swoje samochody na jezdni i zaczęły trąbić. W tym samym czasie przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Gdańskiej rozpoczął się protest, głównie młodych ludzi, od skandowania wulgarnej przyśpiewki j...ć PiS.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 26 październik 2020 14:18

Python - język programowania, który podbija 2020 rok

Język programowania Python od kilku lat wzbija się w rankingu najpopularniejszych języków programowania. Aktualnie oscyluje na drugim miejscu, jednakże z języków backendowych wybija się znacząco przejrzystością i spoistością. Jednocześnie jest jednym z najczęściej wybieranych języków, dla osób rozpoczynających swoją przygodę z programowaniem. Wysokie zarobki i coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów posługujących się Pythonem kuszą także doświadczonych programistów do rozpoczęcia nauki języka.

Opublikowano w Polecane

W okolicach godziny 17:00 może dojść w centrum Bydgoszczy do poważnych utrudnień. W ramach protestu przeciwko zakazowi aborcji eugenicznej zapowiadane są blokady dróg. W mediach społecznościowych skrzykują się osoby do zablokowania m.in. ulicy Focha, Ronda Jagiellonów i Ronda Fordońskiego, co w efekcie może sparaliżować ruch w całym centrum.

Opublikowano w Bydgoszcz

Inowrocław jako jeden z pierwszych samorządów w Polsce umożliwił opłacanie podatków i innych opłat na rzecz miasta kartą płatniczą. Dzisiaj obradująca w trybie zdalnym Rada Miejska zdecydowała o poszerzenie możliwości płacenia bezgotówkowo, również o popularną usługę oferowaną przez banki BLIK.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 26 październik 2020 12:54

Pociągi wróciły na trasę Bydgoszcz – Nakło

Po godzinie 22:30 w niedzielę został przywrócony ruch na linie kolejową nr 18 na odcinku Bydgoszcz – Nakło nad Notecią. Ruch na razie odbywa się na odcinku Zielonczyn – Nakło po jednym torze. Od 2 października przewoźnicy kolejowi na tym odcinku oferowali podróżnym autobusową komunikację zastępczą.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Uwzględniając dzisiejsze dane mamy w województwie kujawsko-pomorskim 11 tys. i 335 aktywnych przypadków COVID-19, co daje ponad 5,3 osoby na 1 tys. mieszkańców województwa. Jest to najwyższy współczynnik w Polsce, przy średniej 3,75 dla Polski, co oznacza, że w naszym województwie mamy statystycznie największą szansę spotkać osobę zakażoną COVID-19. Zgodnie z obietnicą – w każdy poniedziałek będziemy publikować zestawienia, wskazujące czy spodziewać możemy się poluzowania obostrzeń czy być może zwiększenia rygorów.

Opublikowano w Regionalne

Obywatelski projekt ustawy w sprawie utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy poparty przez ponad 160 tys. osób trafił do Sejmu na początku 2016 roku, do tej pory jednak nie trafił do drugiego czytania na posiedzeniu plenarnym. Przed rokiem z uwagi na rozpoczęcie nowej kadencji miało miejsce jego ponowne pierwsze czytanie, komisję przez kolejne miesiące się jednak nim nie zajęły.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do dziejów Bydgoszczy wpisał się głównie jej mąż – Jan Teska, znany z założenia ,,Dziennika Bydgoskiego”, który był jedyną polską gazetą w pruskiej Bydgoszczy. W tym dziele uczestniczyła jednak również Wincentyna, o której często się zapomina. W ostatnim czasie kilka kobiet zaangażowanych w promowanie dziejów bydgoszczan w drodze do niepodległości, zaczęło się upominać o upamiętnienia także bydgoszczanek, w tym postaci Wincentyny Teskowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31