Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 27 październik 2020

Terapia osoczem może uratować życie pacjentom chorym na koronawirusa. Wiele osób potrzebuje takiej pomocy. Osocza nie da się wyprodukować. Mogą je oddać tylko ozdrowieńcy, którzy wytworzyli przeciwciała, dzięki którym sami wygrali z chorobą. Niestety, z powodu ogromnego zapotrzebowania na ten drogocenny lek, osocza zaczyna brakować. W związku z tym, z ważnym apelem wystąpił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Opublikowano w Regionalne
środa, 28 październik 2020 00:00

To już ostatnie dni parkowania na Grudziądzkiej

Piątek 30 października będzie ostatnim dniem, w którym będziemy mogli skorzystać z bezpłatnego parkingu Urzędu Miasta przy ulicy Grudziądzkiej. Plac ten zostanie następnie oddany wykonawcy, który wybudować ma wielopoziomowy parking. O ile zaparkowanie w godzinach pracy ratusza bywa w tym miejscu trudne z uwagi na obłożenie (korzystają z niego naturalnie urzędnicy), o tyle wieczorami czy w weekendy korzystali z niego mieszkańcy udający się na starówkę.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek mniej licznie niż w poniedziałek, ale w dość głośny sposób protestowali zwolennicy aborcji eugenicznej, głównie młode osoby. Podobnie jak dzień wcześniej wulgarnie wypowiadano się o Prawie i Sprawiedliwości, zdarzały się też wyzwiska pod adresem prezesa tej partii Jarosława Kaczyńskiego oraz Kościoła. W czasie zgromadzenia odpalono race.

Opublikowano w Bydgoszcz

To jest wojna – skandują uczestnicy protestów przeciwko orzeczeniu TK na ulicach, którym odpowiada w imieniu Polski konserwatywnej Robert Bąkiewicz (lider Marszu Niepodległości) – my do tej wojny przystępujemy. Każdego dnia dochodzi do coraz większej eskalacji, kolejne osoby z poczuciem misji ruszają w bój.

Opublikowano w Regionalne

W liście do wiernych z Archidiecezji Gnieźnieńskiej Prymas Polski abp. Wojciech Polak odnosi się do aktualnej sytuacji w Polsce, w tym do fali protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Prymas apeluje w nim do wiernych o niewzmaganie konfliktu społecznego.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 27 październik 2020 20:56

Szwecja: rekordowy wzrost zakażeń koronawirusem

W Szwecji w ciągu ostatnich dni odnotowano największą od początku epidemii liczbę zakażeń koronawirusem. Epidemią szczególnie dotknięty jest region Skania, którego władze wprowadziły dodatkowe restrykcje.

 

Opublikowano w Magazyn

Na posiedzeniu Sejmu w dniu 22 października poseł Jan Szopiński wygłosił oświadczenie, w którym zwrócił się z apelem do marszałek Elżbiety Witek o pilne powrócenie do prac nad obywatelskim projektem ustawy w sprawie powołania Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Projekt poparty przez ponad 160 tys. obywateli do Sejmu wpłynął w 2016 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 27 październik 2020 14:10

W pandemii częściej kupujemy polskie produkty

Konsumenci w Polsce przykładają coraz większą wagę do jakości produktów żywnościowych. 72 proc. przy wyborze zwraca uwagę na ich skład, a 62 proc. chciałoby kupować więcej artykułów bio, choć na ogół barierą jest ich wysoka cena.

Opublikowano w Magazyn

W poniedziałek około godziny 17 z powodu protestu przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego zablokowane zostały m.in. ulice: Gdańska, Focha, Rondo Jagiellonów oraz Jagiellońska. Uczestnicy protestu zajęli również torowisko tramwajowe. Intensywne utrudnienia w ruchu trwały około półtorej godziny.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 27 październik 2020 11:23

Mikołajczak: Cel jest jeden – obalić PiS

Za nami kolejny dzień protestów w Bydgoszczy po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, bydgoskie protesty wspierali także parlamentarzyści, prezydent Bydgoszczy oraz radni. Przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Bydgoszczy Jakub Mikołajczak uważa, że jedynym finałem tych protestów może być zakończenie rządów Prawa i Sprawiedliwości w Polsce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31