Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 29 październik 2020
piątek, 30 październik 2020 00:22

GIS apeluje o rozważenie innych form protestów

Rozmaite wydarzenia w sferze publicznej nie powinny odwracać naszej uwagi od trwającej epidemii; zwracam się do uczestników protestów o rozważenie innych metod wyrażania swoich poglądów niż zgromadzenia – przekazał w czwartek Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

Opublikowano w Regionalne

W środę kilka godzin trwało ustalanie porządku obrad, obradującej w trybie zdalnym, Rady Miasta Bydgoszczy. Radni PiS składali bowiem kolejne to wnioski o poszerzenie porządku obrad – radny Krystian Frelichowski chciał, aby w związku z jak to nazwał – nielegalnymi manifestacjami – poszerzyć porządek obrad o punkt, w którym Rada Miasta miałaby zobowiązać prezydenta do zatrudnienia w trybie pilnym agencji ochroniarskiej, która miałaby pilnować pomników i kościołów. Prezydent stwierdził natomiast, że radni PiS nie mają odwagi wyjść i porozmawiać z protestującymi.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek protesty związane z orzeczeniem Trybunały Konstytucyjnego w Bydgoszczy się nie odbywały, po godzinie 17 na płytę Starego Rynku kucharze wnieśli trumnę, którą złożono na stole, następnie w atmosferze żałobnej złożono znicze i kwiaty. Restauracje i bary nie mogą prowadzić normalnej działalności od soboty, a o tym fakcie restauratorzy dowiedzieli się dopiero w czwartek wieczorem z konferencji prasowej premiera. Czyli branża została zamknięta z dnia na dzień.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 29 październik 2020 18:20

Budowa drogi S-10 opóźni się o kilka miesięcy

Na przełomie 2020 i 2021 roku planowano ogłoszenie przetargu na budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10. Opóźnia się jednak uprawomocnienie decyzji środowiskowej – do wydanej bowiem 24 lutego 2020 roku decyzji środowiskowej złożono jednak szereg odwołań, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska planował rozpatrzyć je do 26 października.

Opublikowano w Regionalne

Powrót do pobierania opłat przed Wielospecjalistycznym Szpitalem w Inowrocławiu budził duże kontrowersje, ostatecznie starostwo będące organem prowadzącym szpital na taki krok się zdecydowało, wskazując na aspekty ekonomiczne. Płatne parkowanie miało powrócić od poniedziałku 2 listopada.

Opublikowano w Inowrocław

Wytrzymałość, pojemność służby zdrowia ma gdzieś swoje granice - powiedział premier Mateusz Morawiecki ponawiając apel o powstrzymanie się od demonstrowania. Tak odpowiedział na pytanie o wskazówki Prokuratury Krajowej ws czynności, jakie prokuratorzy powinni podejmować w związku z protestami.

Opublikowano w Regionalne

Od tygodnia w Polsce odbywają się protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji eugenicznej. Na te protesty z obawami patrzą lekarze, bowiem mamy kluczowy moment walki z pandemią COVID-19, dzisiaj stwierdzono w Polsce ponad 20 tys. nowych zachorowań. - Nie jest w naszym interesie, jako rządzących, aby dzisiaj w okresie pandemii dochodziło do protestów związanych z tym wyrokiem – ocenił w dzisiejszej rozmowie RMF FM wicepremier Jacek Sasin. Okazuje się jednak, że bydgoski PiS na tę sprawę patrzy zupełnie inaczej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Faktem jest to, że mamy w Polsce ogromne niezadowolenie społeczne działaniami rządzących – pokazuje to ulica, ale też wiele osób solidaryzujących się z tymi protestami, ale nie biorących w nich udziału. Dla wielu z nich jednak nie są akceptowalne takie zdarzenia jak zakłócanie nabożeństw, dewastacje kościołów, czy wyzwiska kierowane pod adresem modlących się, czego byliśmy świadkami pod Bazyliką czy Katedrą w Bydgoszczy.

Opublikowano w Magazyn
czwartek, 29 październik 2020 06:14

Dość nietypowy układ pasów po przebudowie

Przebudowa odcinka pomiędzy Rondem Grunwaldzkim i Placem Poznańskim zakończyła się kilka tygodni temu, inwestycja miała związek z powstaniem infrastruktury rowerowej. Po remoncie powstało jednak dość nietypowe jak na bydgoskie drogi oznakowanie poziome.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31