Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 03 październik 2020

W ostatnich latach we wrześniu odbywało się Święto Ulicy Długiej, szczególnie w ostatnie dwie edycje starano się, aby było to wydarzenie ciekawe i przyciągające bydgoszczan. W tym roku z wydarzenia zrezygnowano z uwagi na pandemię Covid-19. Autografy przy ulicy Długiej będą jednak odsłonięte, ale planuje się to na nieokreśloną jeszcze dokładnie datę w listopadzie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jest dopiero początek drugiej fali epidemii, a już brakuje miejsc w szpitalach; dalej może być tylko gorzej; to ostatni dzwonek na zmianę zachowań, ludzie muszą się otrząsnąć - ostrzega w rozmowie z PAP dr hab. Ernest Kuchar.

Opublikowano w Regionalne

Rozgrywki IV ligowe robią się coraz ciekawsze, bowiem od kilku kolejek jesteśmy świadkami niespodzianek, które sprawiają kluby z niższych miejsc w konfrontacji z zespołami aspirującymi do awansu do III ligi. Na pozycję lidera wysuwa się Włocłavia Włocławek, która w niedzielę zmierzy się z Lechem Rypin, dalej mamy z równą liczbą punktów: Lidera Włocławek, Sportis Łochowo i Zawiszę Bydgoszcz – te kluby straciły dzisiaj punkty.

Opublikowano w Sport

We wrześniu w naszym województwie stwierdzono 1352 zachorowania na COVID-19, jest to więcej niż razem wzięte zakażenia od marca do końca sierpnia – 1134 przypadki. Wrzesień przyniósł zatem nam wyraźne przyśpieszenie rozwoju epidemii w województwie kujawsko-pomorskim. Optymizmem nie napawa również nasza wczorajsza informacja, że w naszym województwie epidemii rozwija się najszybciej w Polsce – wskaźnik reprodukcji wynosi u nas 1,69 (średnia dla Polski 1,39).

Opublikowano w Magazyn

Na Białorusi od dwóch miesięcy trwają protesty mieszkańców, które kulminują się w weekendy, gromadząc po ponad sto tysięcy Białorusinów, którzy uważają, że Aleksandr Łukaszenko sfałszował wybory. W poniedziałek Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjął stanowisko, w którym solidaryzuje się z Białorusinami. Ponadto radni Koalicji Obywatelskiej zrobili w swoim klubie zrzutkę pieniędzy na wparcie białoruskiej opozycji demokratycznej.

Opublikowano w Regionalne

W piątek bydgoskie struktury Policji wizytował pierwszy zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, który był obecny m.in. podczas otwarcia nowego posterunku policji na Osowej Górze. Podczas tej uroczystości podziękował policjantom za to, że wykonują od kilku miesięcy dodatkowe obowiązki, związane ze zwalczaniem rozpowszechniania się pandemii COVID-19.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Październik 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31