Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 30 październik 2020
sobota, 31 październik 2020 00:45

Dzisiaj odczuwamy brak politycznych autorytetów

Długotrwały zamęt wewnętrzny byłby pogrzebem państwa polskiego – pisał w 1936 roku w Gazecie Warszawskiej Roman Dmowski, gdy Polska stała przed widmem wojny domowej - Rozbijmy Polskę na autonomiczne ziemie, to ją rychło zlikwidujemy. Rok 1926 dla Romana Dmowskiego był przełomowy, bowiem zmiany w państwie jakie się rozpoczęły sprawiły, że jego rola polityczna w Polsce zaczęła spadać. Jednak tłumiąc emocje w Wielkopolskiej, która była gotowa ruszyć na Warszawę,musiał zdawać sobie z tego sprawę, wyżej postawił jednak byt niepodległej Polski.

Opublikowano w Magazyn

W tym tygodniu Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla realizacji I etapu rozbudowy trasy Wschód – Zachód. W ramach pierwszego etapu planuje się zrealizowanie odcinka ulicy Kamiennej pomiędzy ulicą Gdańską i Wyszyńskiego – około 1,5 km.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 30 październik 2020 19:51

Bydgoszczanie ruszyli na cmentarze

Po godzinie 15 premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji prasowej, że od soboty do poniedziałku włącznie będą zamknięte cmentarze, aby uniknąć gromadzenia się na nich dużych skupisk ludności. W efekcie w piątkowy wieczór pod cmentarzami zrobiło się dość tłoczno, w szczególności jeżeli chodzi o ruch drogowy w ich obrębie i obłożenie miejsc parkingowych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w sobotę, w niedzielę (Wszystkich Świętych), oraz w poniedziałek (dzień zaduszny) wszystkie nekropolie w Polsce będą zamknięte. Ma to związek z wciąż rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19.

Opublikowano w Regionalne

Istnieją w życiu sytuacje, w których nasze prawo może zostać obciążone innym prawem, by korzystanie z tego drugiego było możliwe. Mowa o służebności. Co to takiego? Wyjaśniamy!

Służebność – czym jest?

Opublikowano w Polecane

W dniach 30 października - 3 listopada przed inowrocławskimi cmentarzami wprowadzona jest tymczasowa organizacja ruchu, co ma związek z przewidywanym większym ruchem z okazji święta zmarłych. W tym roku na nekropoliach nie będą jednak odprawiane Msze Święte z uwagi na pandemię COVID-19.

Opublikowano w Inowrocław

Grzegorz Piórkowski pracował w bydgoskim pogotowiu ratunkowym, swoją służbę pełniąc na motocyklu. Motocykle umożliwiają w godzinach szczytu szybsze dotarcie do potrzebujących oraz udzielenie im pomocy zanim dojedzie karetka. W środę 32-letni Grzegorz Piórkowski jechał na sygnałach do wezwania, na Rondzie Skrzetuskim doszło do wypadku z jego udziałem, w wyniku którego po akcji reanimacyjnej zmarł.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czasie pandemii nieocenioną rolę w Bydgoszczy odgrywają księża misjonarze z Bazyliki, to w tym miejscu bowiem wielu potrzebujących otrzymuje każdego dnia jedyny ciepły posiłek. Pomoc Bazylika świadczyła od dawna, ale w okresie pandemii liczba zgłaszających się po pomoc wzrosła. Również ostatni okres – o czym się specjalnie nie mówi – stał się wyzwaniem. W tej materii społeczność Bazyliki wyręcza administrację publiczną.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po mediach społecznościowych przewija się wniosek toruńskiej radnej Katarzyny Chłopeckiej, która wnioskuje o zorganizowanie specjalnej Mszy Świętej, w celu powierzenia Torunia Matce Bożej i ustania epidemii COVID-19. Wniosek jak można się spodziewać bywa niekiedy komentowany z ironią, ale jak się okazuje sprawa w Toruniu jest dość poważna.

Opublikowano w Magazyn

Prognozy dotyczące epidemii pokazują, że do normalnego trybu prowadzenia obrad Rady Miasta przez najbliższe miesiące nie powróci się. Rozwój techniki i tymczasowe regulacje prawne pozwalają obradować zdalnie, ale jak się okazuje nie dorosła do tego część radnych – w środę byliśmy świadkami zakrzykiwania przemawiających radnych, zakłócania gwizdami, ktoś wpadł na pomysł, aby puścić nawet Rotę Marii Konopnickiej. Podejrzewam, że takich zachowań nie dopuszczają się licealiści na lekcjach on-line, tutaj mamy dorosłe osoby, po kilkadziesiąt lat na karku, które pełnią funkcje publiczne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Marzec 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31