Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 05 październik 2020

Przy realizacji inwestycji publicznych jako mieszkańcy często jesteśmy świadkami jak wykonawcy niezbyt ostrożnie traktują sąsiadującą z wykonywanymi pracami zieleń. W rezultacie dochodzi do niszczenia roślinności. Coraz częściej kraje cywilizowane wdrażają standardy postępowania przy inwestycjach, aby maksymalnie chronić roślinność, w Polsce pionierem takich działań jest samorząd Wrocławia, który przyjął ,,Standardy Ochrony Drzew w Inwestycjach”.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2016 roku rząd ogłosił wielki program modernizacji dróg wodnych w Polsce – zgodnie z przyjętą w 2017 roku konwencją AGN Polska zobowiązała się znacząco poprawić warunki żeglowności na drogach wodnych E-30, E-40 i E-70. Nas szczególnie powinny interesować dwie ostatnie, które przebiegają przez województwo kujawsko-pomorskie. Najwyższa Izba Kontroli w swoim najnowszym raporcie zderza te plany z rzeczywistością.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłym tygodniu władze Białorusi wezwały Polskę i Litwę do redukcji personelu dyplomatycznego, ponadto białoruski MSZ zapowiedział wprowadzenie sankcji dotyczących wjazdu do tego kraju dla przedstawicieli państw i instytucji Unii Europejskiej. Jest to o tyle wymowne, bo pokazuje, że Białoruś nie jest zainteresowana dialogiem z zachodnią Europą.

Opublikowano w Magazyn

W poniedziałek posłowie Koalicji Obywatelskiej rozpoczęli kontrole poselskie w Urzędach Wojewódzkich, w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim pojawiły się posłanki Iwona Kozłowska i Iwona Hartwich. Z parlamentarzystami spotkał się wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ponad 3,6 mln kilometrów przejechało we wrześniu prawie 16 tys. uczestników rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski – co szacuje się jako ograniczenie śladu smogowego o 134 tony. Drugi rok z rzędu wygrała Nowa Sól, Metropolia Bydgoszcz, jednocześnie pomysłodawca i główny koordynator zabawy, uplasowała się na 8 miejscu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem prezydenta Inowrocławia z 50% ulgi za przejazd w komunikacji miejskiej mogą korzystać m.in. uczniowie szkół oraz emeryci i renciści, nie ma jednak wzmianki o studentach posiadających ważną legitymację studencką. Nie oznacza to jednak, że studenci takiego uprawnienia w inowrocławskiej komunikacji nie mają.

Opublikowano w Inowrocław

Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 3158 osób, u których potwierdzono zakażenie; 219 jest pod respiratorem – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał, że od początku epidemii wyzdrowiały 73 552 osoby, u których potwierdzono zakażenie.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 05 październik 2020 07:31

Bydgoszcz nie będzie drugim Kraśnikiem

Kraśnik to mniejsze miasto położone w województwie lubelskim, którego populacja stanowi mniej więcej połowę mieszkańców Inowrocławia. Ostatnio o tym mieście zrobiło się głośno nie tylko w Polsce, ale także wśród korespondentów zagranicznych. Wszystko za sprawą podjęcia uchwały przeciwko wprowadzaniu na terenie gminy standardu telekomunikacyjnego 5G. Podobna petycja wpłynęła również do Rady Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31