Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 06 październik 2020

We wtorek 29 września ratusz poinformował media, że prezydent złożył wniosek do Funduszu Inwestycji Lokalnych o dwa duże zadania inwestycyjne warte ponad 850 mln zł. Jak się jednak dowiadujemy – tego samego dnia prezydent wydał zarządzenie, w którym przyjęto plan finansowy zakładający zupełnie inne wydatkowanie tych funduszy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Coraz więcej osób jest hospitalizowanych z powodu COVID-19, coraz więcej chorych wymaga wsparcie respiratorowego; konieczne są zmiany w opiece szpitalnej, zostaną przedstawione w tym tygodniu – powiedział we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Opublikowano w Regionalne

W sierpniu mieliśmy sytuację stwierdzenia u jednego z pracowników Urzędu Miasta zachorowania na COVID-19, incydent chwilowo wpłynął na funkcjonowanie ratusza, zdecydowano się chociażby przenieść posiedzenia np. komisji z udziałem osób nieprzebywających na co dzień w ratuszu na drugą stronę ulicy Jezuickiej. Nie były to jednak specjalnie duże perturbacje. Od kilku dni ratusz ma specjalny regulamin postępowania w przypadku zachorowania lub podejrzenia zachorowania przez pracowników na COVID-19.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilku miesięcy maseczki ochronne towarzyszą naszemu codziennemu życiu, stają się jednak też coraz częstszym odpadem zanieczyszczającym przestrzeń publiczną, w tym tereny zielone. Stąd też warto przypominać, że zużyte maseczki powinny być wyrzucane do koszy. Jest to również ważne w kwestii zapobiegania w rozpowszechnianiu się koronawirusa.

Opublikowano w Inowrocław

Budowa torów kolejowych do Portu Lotniczego Bydgoszcz niewątpliwie przyczyniłaby się do jego rozwoju, poprzez poprawienie jego dostępności komunikacyjnej wśród mieszkańców województwa, ale też ten projekt zrewolucjonizowałby transport kolejowy w regionie, bowiem szacuje się, że można by o kolejne minuty skrócić podróż pociągiem z Torunia do Bydgoszczy. Władze województwa zleciły opracowanie dokumentacji technicznej dla tego zadania.

Opublikowano w Bydgoszcz

Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia, koronawirusem mogło zakazić się dotychczas już około 10 proc. ludności świata - oznajmił w poniedziałek dyrektor WHO ds. sytuacji kryzysowych dr Michael Ryan.

 

Opublikowano w Magazyn

W ubiegłym tygodniu ratusz poinformował, że prezydent Rafał Bruski złożył wniosek do Funduszu Inwestycji Lokalnych o dotacje ze strony rządu ma termomedrnizację budynków oraz przebudowę zajezdni tramwajowej i zakup nowych tramwajów – łącznie projekty warte ponad 850 mln zł, gdy pula dedykowana Bydgoszczy z tego funduszu to 63 mln zł. Okazuje się jednak, że kilkanaście dni wcześniej jego zastępca informował radnego o zupełnie innym przeznaczeniu tej puli.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31