Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 08 październik 2020

Z powodu pandemii COVID-19 szkolenia prowadzone przez Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO odbywają się zdalnie, natomiast Bydgoszcz odgrywa w nich rolę głównego koordynatora. W poniedziałek rozpoczęło się szkolenie z udziałem 120 reprezentujących 20 armii państw członkowskich NATO i sprzymierzonych, przed misją w Iraku.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 08 październik 2020 18:24

Wojewoda na kwarantannie

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował na Facebook-u iż decyzją Sanepidu został objęty kwarantanną, dlatego swoje obowiązki wykonuje zdalnie. Ma to związek z kontaktem jego dziecka z osobą, z potwierdzonym zachorowaniem na COVID-19.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że żółtą strefą objęta zostanie powierzchnia całego kraju – od soboty pojawi się zatem w całej Polsce obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, ponadto na otwartej przestrzeni będą mogły się odbywać wydarzenia z maksymalną liczbą 100 osób.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 08 październik 2020 11:34

Ponad 300 chorych jednego dnia w naszym województwie

Z dnia na dzień zauważalny jest coraz wyższy dobowy przyrost nowych stwierdzonych przypadków zachorowań na COVID-19. Dzisiaj w Polsce stwierdzono 4280 nowe przypadki, co jest ogólnopolskim rekordem, z czego 311 w naszym województwie, co również jest przekroczeniem po raz pierwszy trzech setek.

Opublikowano w Regionalne

Sławęcinek to miejscowość położona na północ od Inowrocławia, gdzie znajduje się węzeł obwodnicy Inowrocławia, z którego zjeżdżają śladem dawnej drogi krajowej nr 25 (obecnie droga ma status drogi wojewódzkiej) pojazdy przyjeżdżające od strony Bydgoszczy i Złotnik Kujawskim. Zdaniem mieszkańców Sławęcinka jest to dość ruchliwa droga, dlatego chcą poprawy bezpieczeństwa rowerzystów.

Opublikowano w Inowrocław

Stopień wodny w Siarzewie byłby drugim tego typu obiektem hydrotechnicznym po tamie we Włocławku. Dla kaskadyzacji Wisły i uzyskania warunków do prowadzenia na niej regularnej żeglugi towarowej potrzeba budowy przynajmniej kilku stopni wodnych. Póki co inwestycja w Siarzewie spotyka się jednak z kolejnymi opóźnieniami.

Opublikowano w Regionalne

Zdaniem związkowców z Solidarności pieniądze na modernizację polskiej armii wydatkowane są za granicą, zamiast wspierać polskie zakłady zbrojeniowe. Dlatego też NSZZ Solidarność ogłosiła we wrześniu pogotowie strajkowe w zakładach zbrojeniowych w całym kraju – w tym także w bydgoskiej Belmie i Nitro-Chem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31