Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 09 październik 2020

Głównymi źródłami wiedzy o COVID-19 i bieżącej sytuacji są internet, media społecznościowe i telewizja, a coraz częściej także znajomi i rodzina. Jednak Polacy są już zmęczeni nadmiarem informacji na temat zagrożenia epidemiologicznego – wynika z badań agencji Dentsu. Mimo to większość z nich nie bagatelizuje znaczenia pandemii i ryzyka związanego z zakażeniami. Mocno widoczny w digitalowych mediach koronasceptycyzm, który bagatelizuje pandemię albo skupia się na teoriach spiskowych, stanowi tylko ok. 8 proc. internetowych treści związanych z koronawirusem.

Opublikowano w Magazyn
sobota, 10 październik 2020 00:11

Duże zmiany w organizacji ruchu na Kujawskiej

Z poniedziałku na wtorek dojdzie do dużych zmian w tymczasowej organizacji ruchu pomiędzy Rondem Kujawskim a Rondem Bernardyńskim. Dość istotna kwestią będzie pojawienie się tramwajów od przyszłego tygodnia, w ramach jazd testowych, na które uwagę będą musieli zwracać kierowcy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę 10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego – w tym roku aspekt ten wydaje się szczególnie ważny z uwagi na wpływająca na zdrowie psychiczne epidemie COVID-19, która wymusiła większą izolację. Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zorganizowała z tej okazji wyjątkową wystawę.

Opublikowano w Inowrocław

W sierpniu 52-letni mężczyzna poinformował Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że przy ulicy Łokietka w Inowrocławiu doszło do bójki pseudokibiców, sam też twierdził, że ma myśli samobójcze. Na miejsce skierowano kilka patroli policyjny, ale się okazało, że był to zwykły żart.

Opublikowano w Inowrocław

Coraz więcej instytucji wdraża rozwiązania typu ,,fast track”, które umożliwiają szybszą obsługę z wykorzystaniem zdobyczy techniki. Do nich dołącza Poczta Polska oferując specjalne dedykowane okienka dla użytkowników systemu Elektronicznego Nadawcy oraz platformy Envelo. Takie okienka otwiera wiele Urzędów Pocztowych, w tym także duży odsetek bydgoskich.

Opublikowano w Magazyn

Wiadukty Warszawskie to obecnie główna arteria łącząca centrum Bydgoszczy z Fordonem, wczorajsze analizy zlecone przez ZDMiKP wykazały, że znajdują się one w złym stanie technicznym, dlatego w trybie pilnym zdecydowano wprowadzić się na nich ograniczenia w ruchu. Zarząd Dróg zachęca kierowców do korzystania z alternatywnych dróg.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 09 październik 2020 11:59

Od soboty maski będą obowiązkowe na ulicy

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od jutra (10 października) będzie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzenni publicznej – oznacza to noszenie maski także, gdy idziemy ulicą samotnie. Mamy zatem powrót do stanu wprowadzonego w kwietniu.

Opublikowano w Regionalne

Ministerstwo Zdrowia wyznacza 16 szpitali w skali Polski tzw. koordynacyjnych, które będą ukierunkowane na opiekę nad zakażonymi na COVID-19, ale także koordynacją ich transportu oraz przepływami pomiędzy szpitalami w województwie. W województwie kujawsko-pomorskim taką rolę będzie pełnił Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj ostatni dzień konsultacji społecznych zmian w siatce bydgoskiej komunikacji publicznej. W debacie publicznej pojawiły się propozycje nowych linii autobusowych, ale też sugestia, aby sfinansować je poprzez podniesienie opłat za parkowanie w strefie. Wpisuje się to trochę w pewien ideologiczny trend, aby zwiększać zainteresowanie korzystania z komunikacji miejskiej, poprzez utrudnianie funkcjonowania innym uczestnikom ruchu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31