Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 21 wrzesień 2020

Oświetlenie drogowe ma umożliwić łatwiejsze i szybsze przemieszczanie się uczestników ruchu drogowego – ocenia Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz Południe - Brak oświetlenia wprost nie potęguje lub nie zwiększa zagrożenia w sposób bezpośredni. W ostatnim czasie opinia publiczna w Bydgoszczy żyje sporem Miasta z operatorem Enea, w efekcie którego wiele lamp w mieście się nie świeci, na co coraz bardziej skarżą się mieszkańcy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Krajobraz na Białorusi po nieuznawanych przez Polskę i część państw wyborach jest dość stały – w weekendy odbywają się duże protesty, głównie w Mińsku, ale też kilku innych miastach, natomiast w tygodniu odbywają się mniej liczne protesty. W ostatnią niedzielę – 20 września – w Mińsku protestowało ponownie około 100 tys. demonstrantów, co pokazuje, że opór wobec reżimu Aleksandra Łukaszenki nie słabnie.

Opublikowano w Magazyn

W Polsce 9 proc. dzieci i młodzieży, czyli ok. 630 tys. osób, wymaga pomocy psychologicznej albo psychiatrycznej – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. NIK wskazuje, że system lecznictwa nie jest w stanie jej zapewnić. – Nie ma wystarczającej liczby psychiatrów i psychologów dziecięcych. Bezpłatna pomoc bardzo się skurczyła, a nie wszystkie rodziny stać, żeby pójść do psychologa płatnie – mówi Maria Keller-Hamela z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Pandemia dodatkowo pogłębiła te problemy. W ich rozwiązaniu mogą pomóc konsultacje zdalne – telefoniczne i online. Taki projekt fundacja chce rozwijać wspólnie z firmą Huawei.

Opublikowano w Regionalne

Rozpoczyna się powoli sezon grzewczy, w zimniejsze dni można za pomocą nosa wyczuć, że w niektórych piecach pali się ,,ciężkim paliwem”. Od kilku miesięcy możemy również korzystać z aplikacji mobilnej ,,Dbamy o Bydgoszcz”, która może być w tym przedmiocie pomocna, trzeba jednak być z nią ostrożny.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 21 wrzesień 2020 11:01

Dojazd do Solanek przechodzi remont

Nie tylko remontowane są w Inowrocławiu tężnie solankowe, w tym tygodniu prowadzone są bowiem prace na ulicy Solankowej, czyli dojeździe do Parku Solankowego, która odgrywa rolę reprezentacyjną. Ratusz informuje, że z powodu remontu trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu na ulicy Solankowej.

Opublikowano w Inowrocław

Nie planujemy na razie zamykania szkół; wprowadzony system, czyli reakcja lokalna na zwiększone zagrożenie epidemiczne, sprawdza się - tak pierwsze ponad dwa tygodnie roku szkolnego ocenia szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski.

Opublikowano w Magazyn
poniedziałek, 21 wrzesień 2020 10:49

Są wizualizacje nowego mostu nad Brdą

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej opublikował wizualizację poszerzonej przeprawy mostowej wzdłuż istniejącego Mostu Kazimierza Wielkiego. Poza dobudową dodatkowych jezdni ruchu powstanie również torowisko, które zrewolucjonizuje transport tramwajowy. Przetarg na wykonanie inwestycji już ogłoszono.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 21 wrzesień 2020 07:18

RMF FM liderem w Bydgoszczy

Co czwarty słuchacz radiowy w Bydgoszczy słucha radia RMF FM – wynika z najnowszego badani Radio Track Komitetu Badań Radiowych (KBR), na drugiej pozycji umocniło się radio Eska Bydgoszcz. Stacje komercyjnie zdecydowanie uzyskują lepsze wyniki od nadawców publicznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30