Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 22 wrzesień 2020
środa, 23 wrzesień 2020 00:05

O te lampy toczy się spór Bydgoszczy z Enea

Niedziałające latarnie irytują bydgoszczan, nikt ich jednak nie naprawia, bowiem pomiędzy ratuszem, a właścicielem latarni – spółką Enea – toczy się spór, który wszedł na drogę sądową. Na wyrok możemy jednak poczekać kolejne miesiące, a problem z ciemnościami na ulicach nie zostanie rozwiązany. Dotarliśmy do dokumentów, w których ZDMiKP zarzuca Enea wystawianie rachunków za zdaniem Zarządu niestniejące fizycznie latarnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza podpisał porozumienie z prezesem Krajowego Zasobu Nieruchomości Bartłomiejem Dudzińskim o współpracy w zakresie wymiany informacji oraz wspierania działań KZN w zakresie realizacji inwestycji mieszkaniowych na terenie Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

Temat uruchomienia linii autobusowej, obsługiwanej mniejszymi pojazdami, która miałaby skomunikować tzw. Górny Taras Miedzynia pojawia się od wielu lat w dyskusji, w ubiegłym roku było nawet blisko realizacji pewnej koncepcji. Ogłoszone kilka dni temu konsultacje nowej siatki komunikacyjnej dają jednak do zrozumienia, że do 2023 roku, albo i dłużej tematu właściwie nie ma.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj Regionalny Szpital w Grudziądzu poinformował o zgodnie 94-latka i 65-latka z powodu COVID, natomiast Szpital Zakaźny w Toruniu 84-letniej kobiety. Trzech zgonów jednego dnia nie mieliśmy dawno w naszym województwie, ale też zgony nie są notowane codziennie – we wrześniu w naszym województwie stwierdzono 8 ofiar.

Opublikowano w Regionalne

- Jesteśmy jednym z dwóch miast wojewódzkich bez swojego przedstawiciela w rozgrywkach – mówił na posiedzeniu Komisji Rady Miasta, prezes K-PZPN Eugeniusz Nowak. Drugim miastem bez swojego reprezentanta na szczeblu centralnym jest Zielona Gorą, do której Nowak Bydgoszczy jednak nie chciał przyrównywać. W posiedzeniu komisji udział wzięli przedstawiciele klubów piłkarskich działających w Bydgoszczy, rozmawiano jak wyjść z tej trudnej sytuacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jak się chce można – tak można podsumować ostatnie działania na Czyżkówku, gdzie w końcu utwardzono poprzez nawierzchnię ze zmielonego asfaltu dojazd do kładki nad Brdą od strony ulicy Siedleckiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30